Okunma

Google Apple’ı Rakip Görmüyor!


25 Eylül 2010 Cumartesi 15:48
Google Apple’ı Rakip Görmüyor!

Bugün Amerika Birleşik Devletleri‘nin en popüler yayıncılarından biri olan Wall Street Journal‘da, Google‘ın CEO‘su Eric Schmidt‘in bir röportajı yer alıyordu. Röportajda Schimidt, oldukça samimi açıklamalarda bulundu. Firmanın rakiplerinin kim olduğu kim olmadığı, önceliklerinin ne olduğunu ve izledikleri stratejilerde nasıl bir yol izlediklerinden bahseden Schmidt, açık sözlülüğüyle dikkatleri çekti.

 

 

Eric Schimidt, Apple’ı birçok konuda rakip olarak görmediklerini, önceliklerinin farklı kulvarlarda olduğunu söyledi. Bununla birlikte Microsoft‘un arama motoru Bing‘i, ismini vermeden övdü ve en ciddi rakipleri olarak gösterdi. Schmidt’e göre Google birçok kulvarda birçok firma ile rekabet içerisine girse de, Microsoft’un Bing ile yükselmesini engellemek, firmanın öncelikleri arasında üst sıralarda bulunuyor.

:: Sizce Bing’in Google’ı geride bırakma ihtimali ne kadar?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Apple’ı Rakip Görmüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Apple’ı Rakip Görmüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Apple’ı Rakip Görmüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "