Okunma

Google Araç Çubuğu Yenilendi


29 Kasım 2011 Salı 20:51
Google Araç Çubuğu Yenilendi

Özellikle Google Plus ile -neredeyse- tüm servislerinde revizyona giden firma daha şık ve kullanışlı bir arayüze geçmişti.

Bu değişiklik ile olumlu tepkiler alan siteye belki de en çok şikayet gelen konu, marka bünyesindeki sitelerin üst kısmında bulunan siyah araç çubuğuydu.

Konu hakkındaki görüşlere tepkisiz kalmayan yetkililer merakla beklenen açıklamayı yaptı. Buna göre sıfırdan menü tasarımına başlayan Google, daha dinamik ve organize bir stil benimsedi.

Aşağı açılır şekildeki yeni tasarımda kategoriler altında tüm Google servisleri listeleniyor. Bu sayede görsel anlamda da kazanç sağlayan site her şeyi tek çatı altında topluyor.

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=32861741&server=vimeo.com&show_title=0&show_byline=0&show_portrait=0&color=00adef&fullscreen=1&autoplay=0&loop=0

Henüz Google tarafından resmi açıklama yapılmazken bu değişimin 2012 yılı başında kullanıcılara yansıtılması bekleniyor.

:: Yeni araç çubuğu sizce nasıl olmuş?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“Google Araç Çubuğu Yenilendi” üzerine 5 yorum

 1. Snipertr dedi ki:

  bende denedim kodu yapıstırıp enterladığım zaman " i18n-values: Missing value for "ntp4_intro_url" " bu uyarı çıkıyor . değişen bir şey yok. acemiyim yanlış mı yapıyorum?

 2. OnLy67 dedi ki:

  ewt çıkışa gerk yok

 3. Ghost34 dedi ki:
  octavarium Nickli Üyeden Alıntı
  Şimdiden aktif etmek isteyenler için; öncelikle google hesabınız ile giriş yaptıysanız çıkın.

  hesaptan çıkış yapmanıza gerek yok ^^

 4. octavarium dedi ki:

  Şimdiden aktif etmek isteyenler için; öncelikle google hesabınız ile giriş yaptıysanız çıkın.Google İngilizce sayfasına geçiş yapın, ve;

  Firefox kullanıcısı iseniz (Ctrl + Shift + K)
  Chrome kullanıcısı iseniz (Ctrl + Shift + J)

  Konsolu açın, ardından aşağıdaki kodu girin:

  Kod:
  ***** path=/; domain=.*****
  

  Google hesabınıza giriş yaptığınızda bu şekilde görünecektir:

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Şimdiye kadar neye yaradığını bundan sonra neye yarayacağını sorabilirmiyim.

Yorum yazın

Geri bildirim