Google, PC kullanıcıları için değişiyor


01 Ekim 2019 Salı 06:20
Google, PC kullanıcıları için değişiyor

Milyonlarca kullanıcının bilgi ihtiyacına en verimli şekilde cevap vermeye çalışan Google, arama sonuçları ekranında çıkan bilgilerin sunum düzenini bir kez daha değiştiriyor. Arama motoru şirketinin yaptığı düzenleme çalışmalarının detayları neler?

Google arama ayarları detaylı bir şekilde değişiyor

2018’de 20. yaş gününü kutlayan Google, kendi sisteminde bazı değişikliklerin yapılması gerektiğini belirtmişti. Görsel arama ekranındaki değişiklik ile Keşfet özelliği sayesinde kendisini tazeleyen arama motoru, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için bir yenilik getiriyor.

Google arama ayarları

Halihazırda mobil cihazlarda bulunan bu arayüz, geçen yıl hayatımıza girmişti. Arama sonuçlarını daha işlevsel bir hale getiren bu sistem, bir kullanıcının araştırma yapmasını kolaylaştırıyor. Şirket yönetiminin ilgili konu hakkında şöyle bir açıklaması mevcut:

“Size tek bir arama vasıtasıyla önceden belirlenmiş olan ve herhangi bir kategoride yer alan bilgileri sunmak yerine, yaptığınız aramalarla en alakalı olan alt başlıkları gösterebiliriz ve sizin internet üzerinden çeşitli bilgileri elde etmenizi kolaylaştırabiliriz.”

Google arama sonuçları

Henüz test aşamasında olan yukarıdaki tasarımın PC ve Laptop cihazlarına ne zaman geleceği belli değil. Geliştirilme aşamasındaki tasarım, bir Reddit kullanıcısı tarafından ortaya sunuldu. Siz bu düzenleme hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google, PC kullanıcıları için değişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, PC kullanıcıları için değişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, PC kullanıcıları için değişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı! Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı!
  2. 2 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
  3. 3 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
  4. 4 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
  5. 5 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  6. 6 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  7. 7 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  8. 8 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  9. 9 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  10. 10 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!