Okunma

Google Arama servisi için önemli yenilik!


01 Mart 2018 Perşembe 17:00
Google Arama servisi için önemli yenilik!

Google, Arama servisinde bundan böyle kullanıcılarının sorularına daha detaylı cevaplar verecek. Google Arama için gelen çok yönlü öne çıkarılmış pasajlar adlı özellik bilgiye ulaşmanın yeni bir yolu olacak.

Google Arama çok yönlü öne çıkarılmış pasajlar sunuyor!

Google, çok yönlü öne çıkartılmış pasajlar özelliğinin Arama arkasındaki algoritmanın sorgularınızı daha iyi anlamasına ve o sorgunun birden fazla yorumu olduğunun farkına varmasına olanak sağlayacağını ifade ediyor.

Örneğin aramaya “bahçe tam güneşe ihtiyaç duyar mı?” diye yazdığınızda, hangi bitkilerin tam güneşe ihtiyaç duyduğu veya tam güneşin ne anlama geldiği konusunda pasajlar karşınıza çıkartılıyor.

Google Arama

Daha derinlemesine sonuçların gösterilmesi, Arama kullanıcılarına çok daha yardımcı olacak. Google, birkaç olası niyet veya amaçla ilişkili çok yönlü sorgulardan sonuçları listeleyecek. Bunun sadece bir başlangıç olduğu belirtilirken, çök yönlü öne çıkartılmış pasajların daha genişletilmiş ve daha nüanslı sorguları kapsayacak şekilde genişletileceği taahhüt ediliyor.

Özelliğin Arama üzerinden olumlu bir etkisinin olup olmayacağını anlamak üzere oldukça kapsamlı testler yapacak. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere de açık olduklarını belirten arama devi çeşitli aramalarınızdan sonra gördüğünüz sonuçlarla ilgili düşüncelerinizi kendilerine göndermenizi istiyor.

:: Bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Arama servisi için önemli yenilik!”

  1. Kerim dedi ki:

    Evet cok iyi bir yenilik. Gercek pen is buyutucu urunleri hemen gosterebiliyor.

" Google Arama servisi için önemli yenilik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Arama servisi için önemli yenilik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Arama servisi için önemli yenilik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "