Okunma

Google Arama Sistemini Değiştiyor mu?


21 Ocak 2009 Çarşamba 09:23
Google Arama Sistemini Değiştiyor mu?

Arama sonuçlarında sizin tercih ettiğiniz sitelere öncelik tanımaya yönelik bir özellik üzerinde çalışan Google, şu sıralarda bunu bazı kullanıcılara sunmuş durumda.

Google Preferred Sites adlı yeni özellik, arama motorunun sık ziyaret ettiğiniz siteleri belirlemesi veya sizin  eklemeniz sonrasında, bu siteleri arama sonuçlarında öncelikli görüntülemesi üzerine çalışıyor.

SEO Tarihe mi Karışacak?

Böylelikle gerçekten takip edilmeye değer bir siteniz varsa, Google optimizasyonu ile ilgili yeterli çalışmayı yapmadıysanız bile, sizi listesine ekleyen ya da sık ziyaret eden internet kullanıcıları arama sonuçlarında önce sizin sitenizi görüntüleyebilecek.

Bakalım bu yeni sistem, SEO(Search Engine Optimization) çalışmaları için binlerce dolar harcayan web sitesi sahipleri tarafından nasıl bir tepkiyle karşılanacak.

:: Tercih listenizde hangi siteler yer alacak?

Bilgi İçin : Google Destek
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Arama Sistemini Değiştiyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Arama Sistemini Değiştiyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Arama Sistemini Değiştiyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "