Okunma

Google Arama Sonuçları Renklenebilir


23 Şubat 2015 Pazartesi 07:30
Google Arama Sonuçları Renklenebilir

Google.com.tr, harika bir web sayfası değil mi? Masaüstünün yanı sıra mobil üzerinden kullanımı da ayrı bir keyif.

Nereye isterseniz isteyin, Google’a ShiftDelete.Net yazdığınızda direkt buraya geliyorsunuz örneğin; ya da aklınıza ne gelirse gelsin yazın, sonuçlara ulaşın. Araştırın, görün, okuyun, izleyin…

Google arama sonuçlarını seviyoruz ve bu konuda bazı gelişmelerle ilgili haberler alıyoruz.

Söz konusu gelişme, Google ile ilgili ve mobil sürümünde yakın zamanda kullanıcıların karşısına çıkacak yeni görsel detaylarla ilgili. Elde edilen son bilgilere göre Google’da Chrome üzerinden gerçekleştirilen aramalarda sonuçlar artık daha fazla renk içerecek. Sadece yeşil ve mavi olan renklere yenileri eklenecek.

15-02/23/ap_resize_php.jpgTasarımla ilgili bu gelişmenin şu anda test aşamasında olduğunu ve hakkında çok az sayıda bulguya sahip olunduğunu belirtelim. Ancak renkler ve kullanımları şöyle; sonuçlar gri yazılar çizgilerle siyah yazılardan ayrılmış durumda görülüyor. Testler, şimdilik demo yapısında görüldü. Grinin yanı sıra Google’ın renkleri olan mavi, yeşil, sarı ve kırmızının da arama sonuçlarında karşımıza çıkabilmesi muhtemel.

Elbette şimdilik tüm bunlar birer potansiyel değişime işaret ediyor. Kesinlik kazanmamış testler olduğunu ve bu tip çalışmaların uygulanmadan iptal de edilebildiğini belirtelim.

:: Google arama sonuçlarının rengarenk olmasını ister miydiniz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Arama Sonuçları Renklenebilir”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    "bing" arama konusunda google yarışcak seviyeye gelmeye başladı

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ben görüyorum su an renkli çıkı***** kutucukların alt kısmı renkli

" Google Arama Sonuçları Renklenebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Arama Sonuçları Renklenebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Arama Sonuçları Renklenebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "