Google arama sonuçlarında Corona virüsü değişikliği!


31 Ocak 2020 Cuma 16:45
Google arama sonuçlarında Corona virüsü değişikliği!

Bildiğiniz gibi Dünya Sağlık Örgütü(WHO) corona virüsü salgını için yeni bir acil durum ilan etti. Birçok şirkette bu açıklamanın ardından kolları sıvadı. Google da diğer birçok şirket gibi kullanıcılarını yanlış bilgilerden ve salgının olumsuz etkilerinden korumak adına Dünya Sağlık Örgütü’yle birlikte çalışacak.

Google arama sonuçları corona virüsü için detayları gösterecek!

Corona virüsü Çin’de ortaya çıktığı andan itibaren neredeyse bir ay içinde 19 ülkeye ve doğrulanmış yaklaşık 10 bin kişiye bulaşmış durumda. Bu konu hakkında sosyal medya üzerinde ya da Google üzerinde birçok arama yapılıyor ve bu nedenle kişiler de yanlış bilgilerin panik anında hızla yayılmasına neden oluyor.

Google arama sonuçları corona virüsü için detayları gösterecek!

Popüler arama motoru ise bu noktada gücünü WHO ile birleştirerek bir işbirliğine gitti. SOS uyarısı olarak verilecek arama sonuçlarında corona virüs için yapılan aramalar önceliklendirilecek ve direkt WHO kaynaklı bilgilerin kullanıcılara ulaşmasını kolay hale getirecek. Bu yalnızca haberleri değil aynı zamanda Twitter üzerinden paylaşılan bilgileri de kapsayacak.

Teknoloji devi insanların böyle kriz anlarında doğru bilgileri ulaşmasını sağlamak için daha önce de benzer adımlar attı. Güvenilir bilgilerin yayılmasını sağlayacak bu acil durum planı, durumun ciddiyetinin daha iyi kavranmasını sağlayabilir.

Söz konusu corona virüs 213 kişinin hayatını kaybetmesiyle ve son olarak cuma günü İngiltere’de de iki vakanın ortaya çıkmasıyla gündemde. Google da SOS Uyarıları uygulamasını, doğal veya insan kaynaklı bir kriz sırasında acil durum bilgilerini kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçladığı için hayata geçirdi.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google arama sonuçlarında Corona virüsü değişikliği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google arama sonuçlarında Corona virüsü değişikliği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google arama sonuçlarında Corona virüsü değişikliği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar