Okunma

Google Aramalarının Rengi Değişiyor


10 Mayıs 2016 Salı 09:30
Google Aramalarının Rengi Değişiyor

Dünyanın bir numaralı arama motoru Google, arama esnasında web sitelerin sıralanmasına yönelik kullandığı algoritma üzerinde bugüne kadar sayısız değişikliğe gitti.

Ancak Google’ın arama sayfasında işin tasarım boyutunu ise yıllardan beri değiştirmediğini görüyoruz. Bildiğiniz üzere Google aramalarında listelenen Web sayfalarına ait linkler eğer Çin’de değilseniz mavi renkte görünüyor.

Daha önce tıklanan linkler de yine mavinin farklı bir tonunda karşımıza çıkıyor. Ancak görünüşe bakılırsa Google tasarım tarafında önemli bir değişime imza atmak üzere.

Arama Sonuçları Artık Siyah Renkte Olacak

Yeni düzende Web siteleri artık siyah renk düzeninde karşımıza çıkacak. Google, arama sonuçlarında linklerin siyah renkte görünmesi sürecini şimdilik bazı kullanıcılar için devreye almış durumda.

Google aramalarda yeni renk düzeni aşağıdaki gibi olacak.

16-05/10/2.jpg

Yeni renk düzeninin tüm dünyada ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor. Fakat kullanıcıların Google cephesinde yapılacak köklü değişikliğe alışması zaman alacak. İlk gelen tepkiler ise alışma sürecinin beklenenden daha da uzun süreceğini gösteriyor.

Başta Twitter olmak üzere birçok platformda kullanıcılar arama renk düzenin değişmemesi gerektiğini ifade ederken, mavi rengin geri gelmesi yönünde ufak çaplı kampanyalar da başlatmış görünüyorlar. 

:: Google’ın arama sonuçlarında renk düzenini değiştirmesini siz nasıl değerlendiriyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Google Aramalarının Rengi Değişiyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kırmızı daha iyi. Hiç karışmaz ayrıca

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Fotoğraftaki linklerin siyah olduğunu söylemeseniz ben yine mavi zannederdim çünkü Google bildim bileli mavi renk kullanıyor. Bilinçaltına işlemiş

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Siyah çok karamsar yahu. Mavi iyiydi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar yeni bir eklenti yaptım google arama sonuçlarındaki rengi değiştirebiliyorsunuz isteyen var mı eklentiyi eğer talep yüksek olursa google mağazaya koyucam.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  büyük firmalar ne yaparsa ilerde insanın hoşuna gidiyor ve alışıyor. mutlaka iyi ki bu rengi yapmıslar dıyecegız ilerde 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bende 1 haftadır böyle

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bende böyle bikaç gündür. Değişik..

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Her değişikliğe karşı olan kitle harekete geçmiş bile

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bu değişiklik hangi soruna çözüm oluyor ?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  arama rengine sahip çık,
  arama rengi bizimdir,
  arama rengi değiştirilemez,
  hepimiz arama rengiyiz. gibi benzeri sloganlar atanları görcez yakında.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  pek farketmiyor ama sanki siyah olunca site adı daha belirgin gözüküyor bir de gözü yormuyor gibi geldi bana

" Google Aramalarının Rengi Değişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Aramalarının Rengi Değişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Aramalarının Rengi Değişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "