Okunma

Google Asistan entegrasyonu, Android mesajlara geliyor!


23 Ağustos 2018 Perşembe 20:30
Google Asistan entegrasyonu, Android mesajlara geliyor!

Android mesajlar uygulamasına Google Asistan entegrasyonu geliyor. Mesajlar uygulamasını daha akıllı hale getirecek olan entegrasyon, mesajlaşırken çeşitli bilgileri Google Asistan’dan almanızı sağlıyor.

Google Asistan entegrasyonu ile daha iyi bir mesajlaşma deneyimi

Tahmin edilebileceği üzere sanal asistan, 2016’da yayınlanan mesaj uygulaması Allo’da olduğu gibi birçok işlev görüyor. Ancak kullanıcılar, bu sefer asistanla doğrudan görüşme yapamıyorlar. (Zaten bunun için Asistan uygulaması var.)

Google Asistan, bunun yerine konuşmanızı temel alarak çeşitli şeyler öneriyor. (Yakındaki restoran ve mekanları göstermek gibi)

Ayrıca Asistan, biriyle plan yaptığınızı saptarsa, sohbetiniz ilgili bilgileri içerdiği takdirde size uygun zaman ve mekan için hava durumunu gösteriyor.

Android mesajlara Google Asistan entegrasyonu

Bu özellikler şimdilik çok fazla görünmese de, Android mesajlar için Google Asistan’ın işlevselliği son sürüme doğru ilerledikçe genişleyecek ve iyileştirilecektir.

Google, önce bir avuç uygulamayı geliştirip terk etmek zorunda kaldı ve orjinal mesajlar uygulamasına geri döndü. Ve mesajlar uygulamasına gelen bu Google Asistan entegrasyonu, Android’deki mesajlaşma deneyimine yönelik bir başka belirleyici adım gibi görünüyor.

Sizce bu gelişme, mesajlar uygulamasını daha işlevsel bir hale mi getiriyor? Lütfen, konu hakkındaki yorumlarınızı bizimle paylaşın.
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Asistan entegrasyonu, Android mesajlara geliyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bu yılın sonuna kadar gelecekti. Heyecanlı bir şekilde bekliyoruz.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Google uygulama tarafına birazcık önem verse Apple ın ekosistem mantığını yıkar geçer. mesajlaşma görüntülü görüşme tarzı uygulamaları tek yerde toplayıp Windows a bir şekilde entegre etmeleri gerekiyor.

" Google Asistan entegrasyonu, Android mesajlara geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Asistan entegrasyonu, Android mesajlara geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Asistan entegrasyonu, Android mesajlara geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "