Google Asistan, kendi selefini ortadan kaldırdı


29 Temmuz 2019 Pazartesi 11:05
Google Asistan, kendi selefini ortadan kaldırdı

Google Asistan güncellemesi bir yeniliğe daha imza attı. Bundan 9 yıl önce Türkçe dil desteğini kendi sistemine ekleyerek Türk kullanıcılarını mest etmiş olan Google Voice Search, kendi yerini halefine devrediyor. Ayrıca Google’ın arama çubuğunda yer alan mikrofon simgesi de tozlu raflardaki yerini almak üzere.

Google Asistan güncellemesi eski uygulamanın fişini çekti

Bazı telefon kullanıcıları Google Voice Search uygulamasını kullanmaya devam etse de yeni güncelleme yüzünden artık böyle bir şansa sahip olmayacak. Buna ek olarak “Hey Google deyin!” ifadesi, “Asistanınıza sorun!” ifadesi ile değiştirildi.

google asistan güncellemesi

Eski sistemi kullananlar ve henüz yeni arayüze geçmemiş olanlar, eski arayüzü kullanmaya devam etseler de arama sonuçlarının Google Asistan tarafından listelendiğini görecekler. Voice Search yazılımının Google Asistan yazılımından daha fazla dil desteği sunması, ilgili güncellemenin eksi yönlerinden biri.

google asistan

Bu zorunlu değişikliği hayata geçirmek isteyen Google, niyetini şöyle açıkladı: “Açık bir şekilde konuşmak gerekirse kullanıcıların Google Asistan’ı tercih etmelerini istiyoruz. Birden fazla akıllı cihaz ile uyumlu olan yazılımımız, şimdilik, bazı telefonlarda aktif. Bu değişikliği aşamalı bir şekilde diğer cihazlara da getireceğiz.”
Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Bütün dünyayayı daha iyi izlemek isitiyoruz desenize. Yediğimiz, içtiğimiz, gittiğimizden sonra ağzımızdan çıkan her kelimeden haberleri olacak.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

izlese nolur ki..ne yapabilir ! izlesin izlesin dursun..şeytan GOOGLE..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Aman ne kadar çok önemli bir özellik alt tarafı mikrofon simgesini kaldırıp noktalı simge koymuşlar özellik bile değil peh. Özellik getireceksen voice match’i aktif et o olmadan asistanın işe yarar bir yanı yok.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Ağzımızdan çıkan her şeyi zaten izliyorlar. Google Ses Etkinliği kontrolü sayfanıza giderseniz Google Hesabınızla yaptığınız tüm sesli aramaların ses dosyası olarak kaydedildiğini göreceksiniz. Bizden iki fotoğraf fazla depolamak için bir ton para istiyorlar ama yaptığımız sesli aramaların hepsini kendileri kaydediyorlar.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Yıllardır bıkmadınız şu bizi izliyolar dinliyolar takıntısından sanki uluslar arası ilişkileri üst düzey bi milletiz. Sanki her gün yeni bir deney yapıyoz yeni icatlar üretiyoruz. Siyasette , ekonomide , bilimde , edebiyatta muhteşem fikirlerimiz var bizim sakın duymasınlar çalmasınlar projelerimizi moduna nasıl sokuyonuz kendiniz. anlayamıyorum anlamak da istemiyorum ama sayılarınızın çokluğu beni karamsarlığa sokuyo…sesimi kaydediyo diyo ya bi de…Bugün hava durumu nasıl , galeriyi aç , fotograf çek diyerek dünya ya yeni bi bakış açısı getirceğini , yeni bi düzen şekli oluşturacağını sanmasını sağlayan hormonun etkisiyle beyni çürümüş kendini dev aynasında gören ahmak…

onrcmr
onrcmr
1 yıl önce

tespit gibi tespit bravo

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Hangi telefonlara gelecek bilginiz varmo

" Google Asistan, kendi selefini ortadan kaldırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Asistan, kendi selefini ortadan kaldırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Asistan, kendi selefini ortadan kaldırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  2. 2 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  3. 3 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  4. 4 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  5. 5 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  6. 6 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  7. 7 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  8. 8 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  9. 9 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  10. 10 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor