Okunma

Google Asistan yeni bir özellik için A/B testinde


22 Temmuz 2019 Pazartesi 15:45
Google Asistan yeni bir özellik için A/B testinde

Google bazı güvenlik gerekçelerinden dolayı Android telefonların kilit ekranındayken Asistan ile mesaj göndermesine izin vermiyordu. Bugün ise Google Asistan ile kilit ekranından mesaj gönderme özelliği A/B testine alındı!

Google Asistan ile kilit ekranından mesaj gönderme dönemi!

Google Asistan mevcut haliyle kullanıcılara, cihazın kilidini açmadan mesaj gönderme olanağı sunmamaktaydı. Cihazın çalınmasına veya herhangi bir olasılıkla başkasının eline geçmesine dair güvenlik endişeleri nedeniyle bu özelliğini kapalı tutuyordu.

Ancak, Google’ın sızdırılan sunucularından birinde Google Asistan için yeni özelliğini kullanıcılara sunarak test ettiği ortaya çıktı. Yeni özellik için şirket şu an A/B testi aşamasında. Testin sonuçlarındaki güvenlik açıklarına ve kullanıcı şikayet oranına göre yeni özelliği dağıtıma çıkaracak.

 

Google Asistan ile kilit ekranından mesaj gönderme! - ShiftDelete.Net (1)

Daha önce, bir Android cihazın kilidini açmadan bir kişiye Asistan aracılığıyla bir mesaj gönderemiyordunuz. Bu işlem başlamadan önce telefonun şifre ekranı karşınıza çıkıyordu. Şimdi ise yeni özellik ile birlikte şifre girmeden Google Asistan sayesinde istenilen kullanıcıya mesaj ulaştırılabilecek ve telekom verilerinize erişebilecek.

Ayrıca asistanın özelliklerini artırmayı da planlayan şirket özellikle son zamanlarda, müşterilerinin Asistan’la etkileşimlerinin ardından bazı özel ses verilerinin sızdırıldığını itiraf etmişti. Bu durum Amazon gibi diğer teknoloji devlerinin de asistanlarının ses kayıtlarını kaydettiğini açıkça itiraf ettikleri göz önüne alındığında, birçok kullanıcıyı oldukça korkuttu.

Bu yüzden Google, her iki durum içinde yapılan A/B testleri sonucunda yeni özelliği cihazlara dağıtılacak fakat güvenlik konusundaki sıkıntılar çözülebilecek mi hep beraber göreceğiz.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Google Asistan yeni bir özellik için A/B testinde”

 1. Anonim dedi ki:

  Google ı telefonumda güncellemiyorum bile . O kadar çok güncelleme geliyor ne işe yarıyor acaba. voice match Türkiye de kapalıymış umurlarında bile değil

 2. Anonim dedi ki:

  google ı telefonumda güncellemiyorum bile hiç bir işe yaramıyor. O kadar güncelleme hep reklam ayarlamalarına gidiyor. voice match turkiyede kapalıymış umurlarında değil

 3. Anonim dedi ki:

  1 yıl oldu, voice match açılmadı. Elimle kilit açtıktan sonra sesli asistan ne işe yarar

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Sesli komut açılsa kilit ekranında kullanırız

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Senin ben voicene acip bakayim dedim telefon kafayı yedi tıklamıyor bir yere zar zor kendine getirdim

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben note 4 telefonumda kilit ekranını voice match ile açarak istediğim komutu bütün ekranlardan verebiliyordum. Araç kullanirken büyük rahatlık oluyordu ve gözümü yoldan ayırmaya gerek yoktu . Şu anda a70 ‘te yapamıyorum. Voice match yeniden açılsın.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Herşeyimizi izliyolar takip ediyorlar. Halbuki böyle şeyler olmasa ne Google ne Amazon ne diğerleri ve kullanıcılar çalınma korkusu yaşamaz. Çünkü çalınacak bi kayıt yok ortada… Al sana güvenlik işte hem de kullanıcının güvenini de kazanmırsın

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  önce voice match açılsın ve Google Türkiye ofisi geliştirsin sonra bu özellikler iyi olur. İngilizce diyorsun şakır şakır Türkçe diyorsun anlayamadım..

" Google Asistan yeni bir özellik için A/B testinde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Asistan yeni bir özellik için A/B testinde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Asistan yeni bir özellik için A/B testinde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "