Google Asistan iPhone'da!


Google Asistan iPhone’da!

Bir kaç gün önce Google Asistan’ın çok yakında iOS’a geleceğini duyurmuştuk. iOS’ta Siri ile rekabet etmek isteyen Google, sanal asistanını App Store’da yayınladı. Uygulama ABD App Store’dan indirilebilir.

Google Asistan iOS’ta

Google Asistan şimdilik sadece Amerika mağazasında yer alıyor. Bağımsız Google Assistant uygulamasıyla, iPhone sahipleri Google Home ve Android kullanıcılarının sahip oldukları bir çok işlevseli kullanabilecekler.

17-05/18/img_20170518_120914-550x309.jpg

iOS’ta Google Asistan ile ev otomasyon cihazları, müzik sistemleri, TV’ler, ışıklar ve diğer uyumlu cihazları kontrol edilebilecek. Ayrıca iOS’ta asistan, üçüncü parti uygulamaların ve hizmetlerin entegre olmasını sağlayan Google’daki İşlemleri de destekleyecek.

Google Asistanı uygulaması yalnızca şimdilik ABD’deki iPhone sahipleri için kullanılabilir, Ancak bu yılın ilerleyen dönemlerinde Japonca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Almanca ve Korece dillerini de destekleyecek.

iOS için Google Assistant, Android’de olduğu gibi sistem ayarlarıyla aynı seviyede bütünleşmeyecek. Bu nedenle, Android kullanılan bazı özelliklerin desteklenmeyeceğini unutmayın.

:: Google Asistan iPhone’da kullanışlı olur mu?

 

 • yazarİlker Çiftçi

  2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Google Asistan iPhone’da!” üzerine 12 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Siri varken Google asistan'a ne gerek vardı ?

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Ne geregi vrki siri zaten yetiyor ki kaldi ki siriyide kullanmiyoruz suan dogru duzgun makarasina takiliyoruz arada daha asistanlarin tam anlami ile kullanim devri baslamadi soyle biraz daha yillar gecsin iste o zaman asistan yarisi kizisir

  3. SDN Okuru dedi ki:

   türkiyedeki android kullanıcılarına bile yok, iphone a gelmiş.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Türkiye neden hep en son sırada Türkçe dil desteği olmadığı gibi uygulama Türkiye App Store da da yok biri bunu bana açıklar mı acaba

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Türkiye AppStore da yok ! Bi haber yaparken önce kontrol edin de yapın.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   iOS'ta zaten Siri var. Kim yükler ki bunu? Bence Google enerjisini Google Asistan'ı tüm dillere açmak için kullanmalı. Mesela Türkçe.

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Siri neyinize yetmiyor aq

  8. SDN Okuru dedi ki:

   sakin olun, bekleyin Türkçede olur Türkiyeye de gelir. İşine yarayan kullanır, istemeyen kullanmaz. Dağılın şimdi

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Önce haberi oku dangalak

  Yorum yazın