Okunma

Google’dan sanal ortam ayakkabısı patenti!


21 Kasım 2018 Çarşamba 21:30
Google’dan sanal ortam ayakkabısı patenti!

Eğer herhangi bir sanal gerçeklik gözlüğünü takıp kullandıysanız, bu gözlükle etrafta dolaşırken tereddütleriniz olmuştur. Bunun etrafta bulunan nesnelerden kaynaklandığını hepimiz biliyoruz. Artık düşünmenize gerek kalmayabilir. Google aldığı yeni ayakkabı patentiyle birlikte, bu sorunu ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atıyor!

Google’dan sanal gerçeklik için ayakkabı!

Arama motoru devi Google, geçen hafta yayınlanan patentte ‘arttırılmış veya sanal gerçeklik‘ için tasarladığı ‘motorlu ayakkabı‘nın ayrıntılarını yayınladı. Paten benzeri sisteme sahip bu ayakkabılar sayesinde kullanıcılar, sanal ortamda hareket edebilecekler. Fiziksel dünyada ise ayakkabının mekanizması, duvar ve fiziksel engelleri engelleyecek.

ayakkabı

Google’ın VR ayakkabısı henüz gerçek bir ürün değil. Bu ürün şimdilik bir patentten ibaret olduğu için, çıkacağının da bir garantisi bulunmuyor. Ancak dikkat çekilen noktalardan birisi, zaten gözde sanal ortam gözlüğü varken, kullanıcıların düşmemesi için gerekli adımların atılması gerektiği yönünde.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan sanal ortam ayakkabısı patenti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan sanal ortam ayakkabısı patenti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan sanal ortam ayakkabısı patenti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "