Okunma

Google bedava internet dağıtmaya başlıyor!


14 Şubat 2019 Perşembe 14:30
Google bedava internet dağıtmaya başlıyor!

İlk etapta Meksika, Tayland ve Hindistan gibi ülkelerde başlatılan Google Station projesinin bir sonraki durağı Filipinler oldu. Google bu hizmet sayesinde, ülke genelindeki 50 farklı Wi-Fi noktasından bedava internet dağıtacak.

Google bedava internet dağıtmaya başlıyor!

Google, düzenlemiş olduğu etkinlikte daha önceden Hindistan, Tayland, Meksika gibi ülkelerde başlatılan Google Station projesinin Filipinler’inde dahil edildiğini duyurdu.

Bu proje kapsamında ülke geneline yerleştirilecek olan 50 farklı ücretsiz Wi-Fi noktası, Filipinlilere bedava internet dağıtacak. Ancak, söz konusu bu hizmetin belli bir süresi de olacak.

Aktarılan bilgilere göre, her bir kullanıcı söz konusu bu Wi-Fi noktalarına 30 dakika boyunca bağlı kalabilecek. 30 dakika dolduktan sonraysa, kullanıcıların yeniden giriş yapması gerecek.

Google bedava internet

Böylece, hem ücretsiz servisin yoğunluktan dolayı çökmesi engellenecek, hem de internet hızı belli bir seviyede tutulmuş olacak.

Station projesinin, Şubat ayının sonuna doğru devre sokacağını açıklayan Google bedava internet hizmetini her geçen gün daha da yaygın hale getiriyor.

Bu gelişmeyle beraber Station hizmeti Nijerya, Meksika, Hindistan, Tayland, Filipinler ve Endonezya olmak üzere toplamda 6 ülkede aktif olarak hizmet veriyor.

Son olarak, ücretsiz Wi-Fi hizmetine ilerleyen günlerde başka ülkelerinde dahil olacağı tahmin ediliyor. Sizce, bu hizmet Türkiye’de başlar mı? Bu konu ile ilgili fikirlerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

66 yorum - “Google bedava internet dağıtmaya başlıyor!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok güzel bi uygulama tebrikler

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hayır olmaz

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türkiye’de olmaz

  1. Anonim dedi ki:

   tabiiki olmaz

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnternete bağımlı yapıyorlar insanları zaten bağımlıyız.Kendileri ilerliyor bu sayede gelişmekte olan ulkeleri geride bırakma planı bu

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kapitalist şirketler bir şeyi asla bedava vermezler. Eğer sizden bir ücret almıyorlarsa aslında ücret sizsinizdir bilginiz olsun

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  He gelir gelir ama cikmaz ayin son carsambasinda belki

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bence güzel bir uygulama bu uygulamanın Türkiyede olmasını şahşım adına olmasını isterim.

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Belediyenin Bedava Neti var zaten

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  2040 yılında gelir heralde..

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  yolarsanız harika diyom

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Komplocular toplanmış
  CIA sizin bilgilerinizi ne yapsın.devlet başkanı ya da önemli bir kişi değilsiniz ki.

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Verilmesi lazım bence

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Nasil internet dağıtımı yapiliyor söyleyin faydalanalım

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Barış Erdal
  Zaten şu an yazdığımı bile google biliyor neden ihtiyacı olsun ki böyle bir şeye nedeni daha çok reklam göstermek.

" Google bedava internet dağıtmaya başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google bedava internet dağıtmaya başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google bedava internet dağıtmaya başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "