Okunma

Google Bilim Fuarı Başvuruları Başladı


21 Şubat 2014 Cuma 07:10
Google Bilim Fuarı Başvuruları Başladı

Google’ın her yıl düzenlediği Google Bilim Fuarı için başvurular başladı. 13 – 18 yaş arası tüm gençlerin katılabileceği, parlak fikirlerini tanıtabilecekleri dünyanın en büyük online fuarına son başvuru tarihi 12 Mayıs 2014.

Virgin Galactic, Lego, Scientific American gibi kuruluşların sponsor olduğu bilim fuarına bu yıl “Bilgisayar bilimleri ödülü” ve “Ülke ödülleri” isminde iki yeni kategori eklendi. Geçtiğimiz yıl 16 yaşındaki bir Türk olan Elif Bilgin, yarışmanın 2 kategorisini “Muz Kabuğundan Biyoplastik Üretimi” isimli projesi ile kazanmıştı.

Büyük Ödüller Sahiplerini Bulacak

Yarışmanın çeşitli kategorilerindeki büyük ödüller ise Google’dan 50.000 USD eğitim bursu, National Geographic’in ünlü Endeavur gemisi ile 10 gün sürecek keşif gezisi, Virgin Galactic’in uzay üssünde yerçekimsiz ortam deneyimi, Danimarka’da ki LEGO fabrikalarında bir gezi. Kazana proje sahiplerinin okullarına ise Google tarafından 10.000 USD değerinde bağış yapılacak.

:: Google Bilim Fuarı Projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Bilim Fuarı Başvuruları Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Bilim Fuarı Başvuruları Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Bilim Fuarı Başvuruları Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "