Okunma

Google Bu Kez Yatırımcıları Şaşırttı!


17 Temmuz 2015 Cuma 09:30
Google Bu Kez Yatırımcıları Şaşırttı!

Internet devi Google, 2015 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Gelirlerini artıran şirket hem 2014 yılının aynı dönemine göre hem de bir önceki çeyreğe göre çıtayı daha yukarılara taşıdı. 17.7 milyar dolarlık gelire imza atan şirket yıllık bazda yüzde 11, bir önceki çeyreğe göre de yüzde 3‘lük büyüme kaydetti.

Sonuçlar hisseleri yükseltti

Google‘ın başarılı çeyrek sonuçları Wall Street çevrelerinde süpriz olarak karşılandı. Son iki çeyrek sonuçları hayal kırıklığı yaratmış ve şirket hisselerinin borsada değer kazanmamasına neden olmuştu. 2015 2. çeyrek sonuçlarının beklenenden olumlu olması Google hisselerini de etkiledi ve sonuçların açıklanmasından sonra şirket kağıtları yüzde 11 değer kazandı.

15-07/17/google-2-ceyrek.png

Reklam ve site gelirlerinde artış

Google‘ın gelirleri kaynaklara göre sınıflandırıldığında en büyük gelirlerin her zaman olduğu gibi Google websitelerinden geldiği görüldü. Aralarında Google.com, YouTube.com, Gmail.com gibi sitelerinde bulunduğu kategoride internet devinin gelir artışı yıllık bazda yüzde 13, bir önceki çeyreğe göre yüzde 4 oldu. Reklam gelirlerini 2014 2. çeyreğine göre yüzde 11 artıran şirket, Google ağı üyesi web sitelerinden gelen gelirlerini yüzde 2 oranında artırdı. Bakalım bu olumlu hava önümüzdeki çeyrekte de sürecek mi?

:: Hangi Google servislerinden yararlanıyorsunuz? 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google Bu Kez Yatırımcıları Şaşırttı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Gerisi heyecandır

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Google candir

" Google Bu Kez Yatırımcıları Şaşırttı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Bu Kez Yatırımcıları Şaşırttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Bu Kez Yatırımcıları Şaşırttı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "