Okunma

Google Bu Mektuba Kayıtsız Kalamadı


24 Haziran 2014 Salı 09:00
Google Bu Mektuba Kayıtsız Kalamadı

Google‘ın tasarım bölümünde görevli bir çalışanın kızı tarafından şirkete gönderilen mektup, ilginç bir olayın yaşanmasına zemin hazırladı.

Katie adındaki küçük kız, pastel boyayla bir defter sayfasına yazdığı mektupta babasının sadece Cumartesi günleri evde kaldığından ve onunla biraz daha vakit geçirmek istediğinden dem vurup, şirketin babasına bir gün daha izin vermesi gerektiğini savundu.

“Sevgili Google Çalışanı,

Babam işe gittiğinde, bir gün daha tatil yapmasına izin verebilir misiniz? Mesela Çarşamba günü tatil yapabilir. Çünkü babam sadece Cumartesi günleri tatil yapıyor.

Katie

Not: O gün babamın doğum günü

Ek Not: Biliyorsunuz, yaz geldi.”

Google’ın yanıtı sonraki sayfada!

Google yanıt verdi?

Google ise bu mektuba kayıtsız kalamadı ve bizzat Google Tasarım Bölümü Kıdemli Müdürü Daniel Shiplacoff imzasıyla bir cevap göndererek, Katie’nin babasının büyük emeğinden memnun olduklarını ve ona bir hafta tatil ödülü verdiklerini açıkladı.

“Sevgili Katie,

Düşünceli notun ve isteğin için teşekkürler.

Baban Google ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan için pek çok güzel ve keyifli şey tasarlamak için Google’da çok sıkı çalışıyor.

Doğum gününü kutlamak ve yaz günleri bazı Çarşamba günlerini tatil yaparak geçirmenin önemini hatırlamak için, ona Temmuz ayının ilk haftasının tamamında tatil veriyoruz.

İyi eğlenceler,

Daniel Shiplacoff”

:: Bu ibretlik öyküyle ilgili görüşleriniz nedir?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “Google Bu Mektuba Kayıtsız Kalamadı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sübhanallah Allahüekber Allah Allah Yarabbim sen nelere Kadir’sin ibretlik haber

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bizim patronlar, çocuğun işyerine gelmesini, geldiğindede 1 çukulata vererek ve başını okşayarak yola devam etmek isterler. Not: çocuğun işyerinde kalma süresi 30 dk olmalı 1 saati geçmemeli 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bence sadece gösteriş

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ya bırakın bırakın şu bizde olsa bizde olsa yorumlarını, Google gibi yoğun ve global bir şirkette çalışırken aynı zamanda kız çocuğu büyütmek nasıl bir zorluktur herhalde anca o adamın kendisi bilir. Ayrıca o adamın kazandığı parayla zaten çocuğunu en fazla 10 sene göremez ama sonrasında hep yanında olur. Hem o birikimle kızının geleceğini güvenceye alır hemde kendisi daha iyi bir emeklilik yaşar. Merak etmeyin Google hepsini düşünmüştür çoktan. Böyle bir mektuba da tabiki kayıtsız kalmaz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde olsa adama bak kızına mektup yazdırmış derler:)

 6. SDN Okuru dedi ki:

  süpermiş bu benim yaşadığım gerçe ve bir okadar acı bir anımı hatırlattı iş arkadaşımın babası çok rahatsızdı izmir 2003 yılıydı 4 gün işe gelmedi ve sonunda babası vefaat etti cenazenin ertesi günü çalıştığım firma işe gelmesi için mesai arkadaşımı aradı oda çok üzgün olduğunu ve gelemiyeceğini söyledi bize gelip babasının vefat ettmeden önce 4 gün izin verdiklerini ve 2 günde cenaze için izin verdikleri söyleyip işten çıkarıldığını söylediler bize göz dağı vermek için tabi gözünüzün yaşına bakmayız şimdi şu mektubu görünce gezmek eğlenmek için bir hafta izin isteyen küçük tatlı bir kız ve google onu önemseyen cevabı insanlık bu değer vermek bu aslolan insandır herzaman

 7. SDN Okuru dedi ki:

  çocuk babasını çoook seviyormuş demekki

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun bir reklam çalışmasından ibaret olduğunu düşünmemle beraber amacı geçip olaya şeklen baktığımda google gerçekten çalışanlarına değer veren bir şirket görünümünde.

  Her yıl çalışanlarına verdiği teknoloji ürünü hediyeler , çalışma ortamındaki eğlence imkanları gibi durumlar dünyada sayılı şirkette var.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  lan yine paraya dökmüş olacaz ama o adamın zaten senelik izni vardır onu gectim 15 milyardan asagı da almıyodur bide biz gibi 8 de cıkmıyodur en gec 5 tir

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Adama bir süre tatil maliyetiyle acayip reklam.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim bi şirket olsa ne diyo bu çocuk der 😀

 12. SDN Okuru dedi ki:

  bızde boyle bı durum olsa dırek ısten atarlar..bırakın tatıl yapmayı senelık ıznımız geldıgı halde patronun zevkıne gore tatıle cıkabılıyoruz..herneyse işte dunya böyle olaylarla güzel oluyor..su dunyada herkez bırbırıne yardımsever hosgorulu anlayıslı davransa neyse cok sey ıstedık anlasılan..kolay gelsın

 13. SDN Okuru dedi ki:

  ertesi gün haberlere çıkar bu kız “beş yaşındaki küçük katie googledan teşekkür mektubu aldı babası kızıma laptop yetiştiremiyorum sürekli laptop yakıyor” 🙂

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Gözlerim yaşardı..Küçük kız çocuğu babasını yeterince göremiyor tabii,baba hasretiyle o mektubu yazmış.Bizde olsa o mektuba belki cevap bile yazılmazdı,izin felan hak ***** patronların,müdürlerin,idarecilerin büyük çoğunluğu iş***** isteyince ben 10 yıldır hiç izin kullanmadım,annem öldü de ertesi gün işime geri döndüm gibi ruhsuz,duygusuzca bi açıklama yaparlar,sanki bin yıl yaşayacaklarını sanı***** onlar için işlerinden hep sonra ***** düşünceleri ***** karşı da acımasız ve toleranssız davranırlar,sanki kendileri çok üstün,mükemmel insanlarmış gibi emrindekilerin sürekli açığını arayıp,onlara laf sokup ezerler!Ne zaman ki kalp krizi geçirir ya da ciddi bi tehlike atlatırlar işte o zaman hayatın,ailenin değerini anlarlar..

 15. SDN Okuru dedi ki:

  kesin bu olaydan sonra bütün google çalışanlarının çocukları mektup yazmıştır

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Ne olursa olsun çocuklarımıza zaman ayırmak lazım ne kadar küçük olursa olsunlar onlar bunu hisseder

 17. SDN Okuru dedi ki:

  güzel bi haber

" Google Bu Mektuba Kayıtsız Kalamadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Bu Mektuba Kayıtsız Kalamadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Bu Mektuba Kayıtsız Kalamadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "