Okunma

Google, Cahit Arf’ı Onurlandırdı


11 Ekim 2010 Pazartesi 08:00
Google, Cahit Arf’ı Onurlandırdı

Tarihteki önemli günler ve dünya çapında tanınmış isimler için özel logolar hazırlayan Google, bugün dünyaca ünlü matematik profesörümüz Cahit Arf’ın anısını yaşatmak için bir logo kullandı. (Google Logoları Nasıl Tasarlanıyor?)

Tüm dünya tarafından tanınan Ord. Prof. Cahit Arf, matematik literatürüne Arf Değişmezi, Arf Halkaları ve Hasse-Arf Teoremi gibi kendi adıyla anılan çalışmalar kattı.

 

Google’ın Cahit Arf için hazırladığı logo

 

Cahit Arf Kimdir?

11 Ekim 1910 tarihinde Selanik’te dünyaya gelen Cahit Arf, İstanbul Üniversitesi ve ODTÜ’de ders vermesinin yanı sıra TÜBİTAK Bilim Kolu başkanlığı da yaptı.

Bugün kullandığımız 10 TL’lik banknotların arka tarafında resmi yer alan Ord. Prof. Cahit Arf, 26 Aralık 1997’de İstanbul’da hayata gözlerini yumdu. Bizler de bu değerli insanı saygıyla anıyoruz.

:: Ülkemizde Cahit Arf gibi bilim adamları yetişmeye devam eder mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google, Cahit Arf’ı Onurlandırdı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Arkadaşa katılıyorum. Yazık bize…
    Teşekkürler Google.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    10 lira çıktığında cahit arf de kim yahu bilinen bi adamın resmini koysalardı ya diye çemkirmişti bazıları. elin google i bile bizim bilim adamımız için böyle bir jest yapıyorken biz tanımamayı tercih ediyoruz.
    teşekkürler google.

" Google, Cahit Arf’ı Onurlandırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Cahit Arf’ı Onurlandırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Cahit Arf’ı Onurlandırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "