Okunma

Google Para Dağıtıyor!


10 Kasım 2010 Çarşamba 16:10
Google Para Dağıtıyor!

Popüler teknoloji firması Google, 2010 yılını bir hayli başarılı geçirdi diyebiliriz. Firma, elde ettiiği başarılarının farkında olsa gerek, çalışanlarını ödüle boğmanın planlarını yapıyor.

Google’dan gelen bilgiler doğrultusunda firma, çalışanlarının maaşlarına 2011 yılının ilk ayından itibaren en az %10 zam yapacak. Yanlış duymadınız; en az! Zira performans değerlendirilmelerine göre zam oranı artacak. Fakat şu bir gerçek ki, her çalışan en az %10 zammı cebine koyacak.

 

 

Çalışanlar, 2010 yılındaki performanslarının ödülü olarak bu zammı beğenmezse diye olsa gerek Google, istisnasız tüm çalışanlarına vergileri ödenmiş 1000 Dolar tatil parası verecek. Google’da 2000 civarında çalışan olduğu biliniyor. Bu da, Google’ın toplamda 20 Milyon Dolar ödeme yapacağı anlamına geliyor.

Üstelik ödenecek bu paraya vergiler dahil değil. Vergileri de işin içine katarsak, masraf, yılda 1 Milyar Dolar‘a kadar çıkıyor!

:: Google’ın bu bonkörlüğü ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Para Dağıtıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Para Dağıtıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Para Dağıtıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "