Google CEO’su Apple ile ortaklık yapmak istiyor


23 Mayıs 2020 Cumartesi 08:00
Google CEO’su Apple ile ortaklık yapmak istiyor

Hem Google hem de çatı şirketi olan Alphabet’in CEO görevini aktif olarak devam ettiren Sundar Pichai, kısa bir süre önce Apple ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bir süredir ortak çalıştıkları projenin sınırlı kalmasını istemediğini ve benzer projelerin olması gerektiğini ifade etti. Anlaşılan o ki Google ve Apple ortaklığı ile ilgili dikkat çeken gelişmeler gündemde olacak.

Google ve Apple ortaklığı devam ettirilmek isteniyor

Sundar Pichai yaptığı açıklamada öncelikle Google olarak Apple ile Corona virüs takip sistemi geliştirdikleri projeyi gündeme getirdi. Hatırlatmak gerekirse hem Google hem de Apple, ortak çalışmalar ile Corona virüs yayılmasını takip eden bir sistemi geliştirmişti.

google ve apple ortaklığı

Daha sonrası ise Sundar Pichai, Apple ile ortak iş yapma konusuna kendini adadığını ifade etti. Nitekim bildirim sistemi projesi gibi farklı projelerle de Apple ile ortaklaşa çalışma girişimleri söz konusu olacak gibi görünüyor. Bunların dışında Google CEO’su Sundar Pichai, Apple’ın CEO’su Tim Cook ile düzenli olarak iletişim halinde olduklarını ifade etti.

Mobil tarafta Android ve iOS rekabeti ile birçok noktada bu iki isim karşı karşıya geliyordu. Bir süre önce yaşanan Apple ve Google ortaklığı ise işleri değiştirmeye başlamış gibi görünüyor. Açıklamalardan anlaşıldığı kadarı ile de bu ortak çalışma, herhangi bir sorun olmadan ilerlemiş. Bundan sonrasında Android ve iOS ortak projeleri konusunda farklı potansiyellerin olduğu izleniminin de ortaya çıktığını söylemek, hiç de yanlış olmayacaktır.




yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google CEO’su Apple ile ortaklık yapmak istiyor”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple şuan bir hoş gözüktü nedense oysa hiçte sevmezdim

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  hadi birlikte zam yapalım demiştir

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple yapma etme apple ı android gibi değil diye yapıyoruz

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Para sen neler kısmetsin🤣🤣

  1. SeKo dedi ki:

   Ne dediğini kendin anlamadın 😂

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hiçbir şey değişmez. iPhone parçalarını Samsung veriyor ama Samsung ta cihaz üretiyor. Amaç piyasada Tekel olmak

" Google CEO’su Apple ile ortaklık yapmak istiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google CEO’su Apple ile ortaklık yapmak istiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google CEO’su Apple ile ortaklık yapmak istiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "