Okunma

Google Çeviri kamera ile kullanılan dili algılayacak


13 Mayıs 2019 Pazartesi 13:45
Google Çeviri kamera ile kullanılan dili algılayacak

Google Glass tüketici tarafında beklentileri karşılayamasa da şirket, artırılmış gerçekliğin Arama ve Haritalar gibi hizmetlerde geleceğe hakim olacağını öngörüyor. Google son olarak I/O 2019 etkinliğinde Google Lens’in bilgileri kolayca algılayıp hayatı kolaylaştırdığı bir dizi özelliğini tanıttı. Bu özellikler arasında otomatik dil algılama da bulunuyor. Anında çeviri Google Lens’e geliyor. Ancak öncesinde Google Çeviri Android uygulamasında denemelere başlandı. Google Çeviri kamera ile kullanılan dili anında algılayacak.

Google Çeviri kamera özelliği için güncellendi

Google Çeviri Android ya da iOS uygulamasında kamerayı kullanarak çeviri yapmak mümkün. Fakat dil seçimini kullanıcının yapması gerekiyor. Bu mevcut özellik yeni 5.29 güncellemesiyle bir adım öteye taşınıyor. Anında çeviri modu dili otomatik olarak algılıyor. Böylelikle kameraya gösterilen yazıların hangi dil olduğu hızlıca tanımlanıyor.

Google Çeviri Android uygulaması yeni arayüzüne de kavuştu. Anlık, Tarama ve İçe Aktar gibi yeni modlar uygulamaya eklendi. Buradaki Anlık modu sayesinde uygulama dili algılıyor ve çeviriyor.

Yeni gelen 5.29 sürümüyle kullanımı kolaylaşan Google Çeviri insanların yabancı dil konusunda sıkıntılar yaşamasının önüne geçmek gelişmeye devam ediyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Çeviri kamera ile kullanılan dili algılayacak”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Anında algılayacak olarak değiştirn başlığı zaten algılıyordu

" Google Çeviri kamera ile kullanılan dili algılayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Çeviri kamera ile kullanılan dili algılayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Çeviri kamera ile kullanılan dili algılayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "