Google Çeviri turistlerin işine yarayacak


23 Mayıs 2020 Cumartesi 18:00
Google Çeviri turistlerin işine yarayacak

Google Çeviri yıllardır online çeviri uygulamaları arasında önemli bir yere sahip. Hızlı çeviriler yapmamızı sağlayan servis yalnızca metin çevirisinde değil, sesli çeviride de işimizi görebiliyor. Yeni güncelleme ile uygulama turistlerin daha çok işine yarayacak. Eş zamanlı çeviri özelliğini geliştiren uygulama daha hızlı sonuç verecek.

Google Çeviri eş zamanlı çeviri özelliği ile karşımızda

Uygulamaya konuşulan dilde çeviri yapabilen servis, yeni geliştirmeler ile daha kesin ve hızlı sonuçlar verecek. Google Çeviri kullanıcıları kelimeleri hızlıca çevirebilse de cümleleri çevirmek istediklerinde daha kararsız sonuçlar alabiliyorlar. Bu da konuşmaların çevirisinde yanlış çevirilerle sonuçlanabiliyor. Turistlerin çoğunlukla tercih ettiği sesli çeviri özelliği en azından konuşmaların temelini anlamakta başarılı olabiliyor.

Güncellemenin dahilinde sesli olarak söylenen kelimeler uygulamaya yazı olarak yansıtılabilecek. Bu özellik, yurtdışına çıktığınızda o dili konuşan kişinin konuşma hızını yakalamaya yarayabilir. Online çeviri uygulaması için yeni güncelleme Android kullanıcıları için mevcut durumda, eğer bir Android kullanıcısı iseniz Play Store üzerinden güncellemeleri denetleyebilirsiniz.

google çeviri

iOS kullanıcılarının da bu güncellemeyi edinebilmeleri biraz sürebilir. Zira Google servisleri güncellendiğinde ilk dağıtım kendi işletim sisteminin kullanıcılarına oluyor. Merak etmeyin, iOS cihazınız da yeni güncellemeyi alacaktır.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google Çeviri turistlerin işine yarayacak”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Türkçe icin aktif değil şimdilik

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Türkçesi daha gelmedi (Transcribe)

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    İyi bir uygulama

" Google Çeviri turistlerin işine yarayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Çeviri turistlerin işine yarayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Çeviri turistlerin işine yarayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "