Google’dan Chrome için yeni güvenlik düzenlemesi


06 Ekim 2020 Salı 21:15
Google’dan Chrome için yeni güvenlik düzenlemesi

Google Chrome 86 güncellemesi kendisinden söz ettirmeye başladı. Chrome, hem masaüstü cihazlarda hem de mobil cihazlarda popülerliğini korumaya devam ediyor.

Arama motoru devi her fırsatta kullanıcıların güvenliğine öncelik verdiğini söylüyor. Bu güncellemenin iOS ve Android kullanıcıları için hazırlandığı duyuruldu.

Google Chrome 86 güncellemesi neler sunacak?

Kullanıcıların parolalarını şifrelenmiş bir biçimde kaydedebilen Chrome, kimlik bilgileri de dahil olmak üzere, artık bu tarz bilgileri çalınmış bilgiler ile karşılaştıracak. Böylece bir kullanıcı tarafından belirlenen yeni bir şifre, daha önce gizliliği ihlal edilmiş (başkası tarafından çalınmış) bir şifre ise derhal değiştirilebilecek.

Google, yanlışlıkla bu tarz bir şifreyi seçen kullanıcılara şifre değiştirme konusunda bazı tavsiyeler verecek. 22 yıldır faaliyet gösteren Amerikan şirket, akıllı telefon kullanıcılarını da es geçmeyecek.

Google Chrome 86 güncellemesi

Mobil kullanıcılar da kendi şifresinin bir başkası tarafından çalınıp çalınmadığını ve kullandığı Chrome sürümünün güncel olup olmadığını kontrol edebilecek. Buna ek olarak iOS kullanıcıları tarafından diğer uygulamalarda ve tarayıcılarda kullanılan şifrelerin de otomatik bir şekilde kaydedilebileceği belirtildi.

iOS kullanıcıları artık her uygulamada tekrar tekrar şifre girmeyecek. Bu fırsatı elde etmek isteyen kullanıcıların biyometrik kimlik doğrulaması testinden geçmesi gerekecek. Android kullanıcıları ise kimlik avı saldırılarına ve virüslere karşı Google’ın güvenli tarama hizmetini kullanabilecek.

Google Chrome 86

Bu hizmeti kullanmak isteyenlerin kendi verilerini Google’ın güvenli tarama hizmetine emanet etmesi şart. Ayrıca Android kullanıcılarının güvenli olmayan bilgi formlarını doldurmasını istemeyen Google, böyle bir işlemi tamamlamak isteyenleri uyaracak.

Chrome, güvenli olmayan dosyaları indirmek isteyen kişileri uyaracak ya da bu tarz indirme işlemlerini engelleyecek. Bu güncellemenin şu anda geliştirilme aşamasında olduğu biliniyor. Google Chrome 86 hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Güvenli tarama biraz geç mi kaldı ne ? Microsoft Edge’de Microsoft Defender Smart Screen ne zamandır var.

" Google’dan Chrome için yeni güvenlik düzenlemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Chrome için yeni güvenlik düzenlemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Chrome için yeni güvenlik düzenlemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik