Okunma

Google Chrome, PDF Görüntülüyor


05 Kasım 2010 Cuma 08:10
Google Chrome, PDF Görüntülüyor

Google’ın popülerleşen tarayıcısı Chrome artık bütünleşik olarak kendi PDF görüntüleyicisine sahip. Daha önceden bazı kullanıcılarda denenen bu PDF görüntüleyicisi, hâlâ beta aşamasında. Adobe ve Google tarafından Google Chrome ile bütünleşik PDF görüntüleyicisini kullanmak için ekstradan herhangi bir işlem yapmanıza, eklenti kurmanıza gerek yok.

 

 

Beta aşamasında olan PDF görüntüleyicisinden önce Google, kullanıcılarına kendi yaptığı bir uzantı sayesinde PDF dosyalarını açmalarını sağlıyordu. Google Chrome Blog’ta yayınlanan habere göre kullanıcılar, Google Chrome ile birlikte bütünleşik bir PDF görüntüleyicisine sahip olacak.

PDF görüntüleyicisi Google Chrome ile entegre çalışsa da, Adobe Flash Player gibi farklı bir işlemde tutulacak ve farklı olarak çalışacak. Google’ın güvenlik için kullandığı sandbox tekniğine uygun olarak hazırlanan entegre işlemi sayesinde, herhangi bir şekilde PDF görüntüleyici zarar gördüğünde veya çöktüğünde Google Chrome bu durumdan etkilenmeyecek.

:: Sizce Chrome tarayıcısının eksikleri neler?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Chrome, PDF Görüntülüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Chrome, PDF Görüntülüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Chrome, PDF Görüntülüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "