Okunma

Google Chrome, siteleri etiketleyecek


4 saat önce eklendi
Google Chrome, siteleri etiketleyecek

İnternet siteleri arasında gezinirken, en önemli sorunlarımızdan biri ziyaret etmek istediğimiz sitenin hızı. Bazen bir makaleyi okumak için uzun süre o web sitesinin açılmasını bekleyebiliyor. Google Chrome bununla ilgili yeni bir özelliği devreye sokuyor. Hızlı siteler ve yavaş siteler Google Chrome tarafından etiketlenecek.

Google Chrome hızlı ve yavaş siteleri etiketleyecek

Google Chrome yeni bir dönemi başlatıyor. Yavaş olan siteleri etiketleyecek olan Chrome, böylece kullanıcının o siteye giriş yapmak ve gezinmek için ne kadar vakit ayıracağını öngörmesine yardımcı olacak. Aynı şekilde hızlı sitelere de benzer bir işlemi uygulayacak.

Şimdilik etiketleme sürecinin tamamlanmadığı Chrome‘de neler faydalı olacağı ve uygulamanın nasıl olacağına dair farklı yollar aranıyor.

Google, bir blog yazısında web sitelerini tanımlamak ve etiketlemek için planlar yaptığını duyursa da bunun nasıl uygulamacağına dair hiçbir bilgi vermedi.

Tahminler yavaş siteler için web sitesinin yanında ‘Genellike yavaş yükleniyor’ şeklinde bir yazı olacağı yönünde.

Hızlı sitelerde de yükleme çubuğu mavi yerine yeşil renkte karşımıza çıkacak.

Buradaki amaç tabii ki yavaş siteleri utandırmak değil. Kullanıcı deneyimini artırmak. Aynı zamanda geliştiricileri sitenin performans artışına teşvik etmek.

Google, sitelerin yalnızca hızının değil, diğer faktörlerinin de değerlendirileceğini söyledi. Bununla birlikte zaman içinde daha katı kriterlerin kullanılacağı da belirtildi.

Yeni uygulamanın ne zaman başlayacağı şimdilik bilinmiyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Chrome, siteleri etiketleyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Chrome, siteleri etiketleyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Chrome, siteleri etiketleyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "