Chrome’da gizlilik ihlal eden özellik düzeltiliyor


26 Ocak 2021 Salı 11:31
ABONE OL
Chrome’da gizlilik ihlal eden özellik düzeltiliyor

Pandemi şartları sebebiyle çoğu insan uzaktan çalışıyor ve toplantılarını online olarak gerçekleştiriyor. Bu durum belirli bir düzeyde ekran paylaşımını gerekli kıldığından bu süreçte bildirimlerin görünmesi gibi bazı sorunlar oluşabiliyor. Ancak Google nihayet, ekranınız paylaşılırken bildirimlerdeki içeriği gizleyerek bu potansiyel sorunun çözüyor.

Google, gizliliğe daha fazla önem vermeye başladı

Çoğumuzun çalışmasında dramatik bir değişim oldu – şimdi Google Meet ve diğer ekran paylaşım çözümlerinin kullanımına her zamankinden daha fazla güveniyoruz. Bu özelliğin, ekranınızı paylaşırken dikkatinizin dağılmasını azaltacağını ve hassas veya kişisel bilgilerin yanlışlıkla görüntülenmesini önleyeceğini umuyoruz.” açıklaması ile yeni Chrome özelliği tanıtan Google, önemli ve gerekli güncelleme ile kullanıcıların rahat bir nefes almasını sağlıyor.

Bu yeni güncelleme sayesinde, kullanıcılar iş arkadaşlarıyla herhangi bir özel bilgi paylaşımı olmadan bildirimlerinin olduğunu gizli bir şekilde görebilecek. Ekran paylaşım sona erdiğinde ise bildirimler içeriği göstermeye devam edecek. İçerik gösteren bildirimler sizin için sorun teşkil etmiyorsa, gizli bir bildirim açıldığında ” Tümünü Göster’i” seçebilmeniz de mümkün.

Yeni gelen özellik, hem kişisel hem de Workspace Google hesapları için kullanımı sunuluyor. Tarayıcı için bir diz yeni özellik başlatan masaüstünde Chrome 88‘in bir parçası olarak sunulacak güncelleme ile gizlilik son sürümle beraber şirket için büyük bir odak haline geldi.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Chrome’da gizlilik ihlal eden özellik düzeltiliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome’da gizlilik ihlal eden özellik düzeltiliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome’da gizlilik ihlal eden özellik düzeltiliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme