Google’dan Corona virüs için kritik haber!


14 Nisan 2020 Salı 10:45
Google’dan Corona virüs için kritik haber!

Hem iş dünyasını hem de alışkanlıkları olumsuz bir şekilde değiştirecek kadar etkili olan Corona virüsü, şirketleri meşgul etmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Google da Corona virüsünden korunma yolları için kollarını sıvamıştı.

Corona virüsünden korunma yolları için düğmeye basıldı

COVID-19 olarak da bilinen bu vaka, teknolojik atılımların sağlık alanına kaymasına sebep oldu. Bu bağlamda Android ve iOS ikilisi için çalışan Google ile Apple, milyonlarca kişiyi korumak adına hayat kurtaran projelere imza atacak.

Henüz birkaç gün önce Corona virüsünü yenmek hedefi ile yola çıkan bu iki teknoloji devi, insanlığı etkileyen haberler vermeye devam ediyor. COVID-19’un izlenmesini mümkün kılmayı amaçlayan Google’dan bir müjde daha geldi.

Corona virüsünden korunma yolları

Google ile Apple’ın bir uygulama programlama arayüzü (API) kullanacağı biliniyor. Buna ek olarak Google, daha önce belirttiğimiz üzere, önümüzdeki ay Bluetooth teknolojisini de sahaya sürerek insanları izlemeyi hedefliyor.

Android kullanıcılarının yerini anlık olarak takip etmeyi planlayan arama motoru devi, bu teknolojinin hangi Android sürümlerini kapsadığını açıkladı. Yeni sistem, Google Play hizmetlerinin altyapısını kullanacak.

Korona virüsünden korunma yolları

Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirketin yaptığı açıklamaya göre Android 6.0 Marshmallow sürümünü veya bu sürümden daha üst bir sürümü kullanan kişiler izlenebilecek. Diğer sürümler ise şu şekilde:

— Android 7.0 ve Android 7.1 Nougat

— Android 8.0 ve Android 8.1 Oreo

— Android 9 Pie

— Android 10

— Android 11 (henüz geliştirilme aşamasında)

Maalesef Çin’deki tüm Android telefonlar ile ABD tarafından uygulanan ambargodan sonra piyasaya sürülen Huawei marka telefonlar bu sisteme tabi olmayacak.

Kullanıcıları izleyerek bu virüsün yayılmasını engellemek isteyen Google, kendisi ve Apple tarafından yayımlanacağı konuşulan bir güvenlik sistemi de geliştiriyor. Zira Huawei, Xiaomi ve diğer Çinli üreticiler, ABD ile olan gerginlikten ötürü temkinli davranabilir. Bunu hesaba katan yazılım şirketi, Çinli markaları bu sistemin kullanımı adına zorlamayacak.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google’dan Corona virüs için kritik haber! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Corona virüs için kritik haber! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Corona virüs için kritik haber! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi