Okunma

Google Davet Etti Fakat Vize Verilmedi


16 Mayıs 2016 Pazartesi 17:12
Google Davet Etti Fakat Vize Verilmedi

Eylül 2013‘te Türkiye’ye göç eden Suriyeli programcı Mojahed Akil, dil bilmeyen Suriyeli mültecilerin günlük hayatlarına destek olmayı amaçlayan Gherbtna isimli programı geliştirdi. Geçen süre boyunca uygulama geliştirmelerine deven eden programcıyı en son Google keşfetti.

Her yıl Amerika‘nın San Fracisco eyaletinde gerçekleşen yazılım geliştiricilerine yönelik olan toplantı Google I/O‘ya davet edilen suriyeli programcı Mojahed Akil, girdiği mülakat sonrası vize başvurusu reddedildi. 

Gherbtna isimli uygulama Google tarafından bağımsız geliştiriciler kategorisinde en etkili üç uygulamadan biri olarak seçildi. Uygulama Google tarafından o kadar önemsenmiş ki Türkiye’ye gelip Mojahed ile birlikte bir tanıtım filmi bile hazırlanmış. Google I/O’ya çağırılan genç yazılımcı, şirket tarafından kendisine gönderilen vize başvurusu davet mektubunu Facebook sayfası üzerinden paylaştı.

16-05/16/gherbtna-1.jpg

ABD İstanbul Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunan programcı, 9 Mayıs‘ta kendisiyle yüz yüze yapılan mülakatta vize başvurusuna red cevabı aldı.

Google tarafından her yıl düzenlenen Google I/O u yıl 18 Mayıs tarihinde başlayacak. Yakın zaman içerisinde vize başvurusu onaylanmayan genç yazılımcı muhtemelen bu yıl düzenlenecek olan toplantıya katılamayacak.

:: Yaşanan bu olay hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Google Davet Etti Fakat Vize Verilmedi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  vatan hainlerini içeri sokmaz onlar akıllı bizim gibiler mi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  red cevap alması iyi birşey değil.. sicilinde her daim o red bilindik ülkelerde karşısına çıkacak.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar davetli programcı almıyorlar biz ne idüğü belirsiz.. ki pek çoğunun zararlı yaratıklar olduğunu bildiğimiz halde milyonlarcasını içeri aldık.. Kayserilği pazarlığı adını verdik. Kim bilir Suriyeli kılığında hangi terörist gruplarını veya adamnlarını besliyoruz.. peh

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Vay arkadaş su olaya bak elinden tutsaklar bari bu adamı

 5. SDN Okuru dedi ki:

  doğru bir karardır. biraz düşünün.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Yanlız yanlış yazmıssınız devam eden degilde deven eden yazmışsınız

 7. SDN Okuru dedi ki:

  En iyisini yapmış adamlar,bir akıllı biziz zaten biz alıyoruz bunları ü***** benim fakir insanım varken bunlar nasipleniyor..madem aldın sokmıcaktın bunarı içeri heryerdeler zaten neyi düzgünki bunların bunu becersin

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Google referansıyla mülakata girip elendiyse başka bir durum vardır.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bu nasıl bir dünya yarabbim vize alamıyorsun google tarafından onaylandığın halde

 10. SDN Okuru dedi ki:

  onlara faydan yoksa bu dünyada değersizsindir ,amerikan halkına değil bu sözüm yani genelleme değil batının genel dünya anlayışına .

" Google Davet Etti Fakat Vize Verilmedi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Davet Etti Fakat Vize Verilmedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Davet Etti Fakat Vize Verilmedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "