Okunma

Google, Daydream VR’ı geliştiricilere açtı!


27 Ocak 2017 Cuma 05:00
Google, Daydream VR’ı geliştiricilere açtı!

Google, geçtiğimiz yıl düzenlenen ve teknoloji dünyasının en önemli etkinliklerinden birisi olan I/O 2016‘da yeni sanal gerçeklik platformu Daydream VR‘ın duyurusunu gerçekleştirdi.

Google Cardboard’a kıyasla çok daha gelişmiş bir sanal gerçeklik deneyimi sunmakta olan Daydream, üzerinde bulundurduğu özel sensörler ve ekranlar nedeniyle maalesef her telefon ile birlikte kullanılamıyor.

Buna bir örnek vermek gerekirse Google Pixel, Huawei Mate 9, Asus Zenfone AR ve ZTE Axon 7, Google’ın Daydream VR platformu ile uyumlu olan sayılı akıllı telefonlardan bazıları.

Google, Daydream VR platformunu geliştiricilere açtı!

Daydream VR’ın duyurulmasının üzerinden yaklaşık 1 yıla yakın bir süre geçerken, sevindirici haber Google’dan geldi. Google, Daydream platformunun bugünden itibaren tüm uygulama geliştiricilere açıldığını duyurdu.

17-01/27/daydream.jpg

Daydream’ın geliştiricilere açılması ile birlikte, onlarca farklı uygulama ve oyunun mağazada yerini almaya başlayacağını ve Google’ın bu konuda rakipleri ile olan sanal gerçeklik yarışında hız kazanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tabi, sanal gerçeklik konusunda uygulama geliştiricilerin çok daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Zira, kötü tasarlanan ve performans sorunu yaşayan VR uygulamaları, normal uygulamaların aksine kullanıcıları çok daha fazla rahatsız ediyor.

::Google’ın Daydream VR platformu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google, Daydream VR’ı geliştiricilere açtı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Daydream VR’ı geliştiricilere açtı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Daydream VR’ı geliştiricilere açtı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "