Okunma

Daydream VR Unreal Engine ile Geliyor


20 Mayıs 2016 Cuma 10:30
Daydream VR Unreal Engine ile Geliyor

Google Cardboard‘a kıyasla çok daha gelişmiş bir sanal gerçeklik deneyimi sunan Daydream, Unreal Engine oyun motoru desteği ile piyasaya sürülecek.

16-05/20/daydream-unreal-engine-1-1463739701.jpg

Google platformu için destek sunan Unreal Engine oyun motorunun ön inceleme versiyonu 4.1.2, 20 Mayıs itibariyle geliştiricelere sunuldu.

Ayrıca Google ürün müdürü Nathan Martz, Daydream VR‘ın 2016 yazı içerisinde entegrasyona açılacağını da açıkladı. Yapılan bu açıklama, Daydream VR ile yakın gelecekte oyun dışında inşaat, otomotiv gibi birçok sektörde karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Google’ın Google I/O 2016‘da tanıttığı Daydream, mobil VR konusundaki en büyük adımı olacak. Android N optimizasyonu ile geliştiriciler ve kullanıcılar için gelişmiş bir sanal gerçeklik deneyimi sunacak. Epic Games Teknik Direktörü Nick Whiting, önümüzdeki dönemde Daydream destekli çıkacak olan uygulamalar için kullanıcı isteklerine göre hareket edeceklerini duyurdu.

Son yıllarda 360 derece render mobilya, iç dekorasyon, giyim, inşaat gbi sektörlerde çok sık görmeye alıştığımız bir teknoloji. Daydream VR teknolojisine Unreal Engine desteğinin gelmesiyle birlikte sanal gerçeklik teknolojisi yeni bir boyut kazanacak gibi görünüyor.

:: Unreal Engine desteği ile gelecek Daydream VR’da ne deneyimlemek isterdiniz?
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Daydream VR Unreal Engine ile Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Vr önümüzdeki dönem için çok iyi olacak

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Vr önümüzdeki dönem için çok iyi olacak

  3. SDN Okuru dedi ki:

    VR yüzünden 5 sene içinde kimse televizyon almayabilir

" Daydream VR Unreal Engine ile Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Daydream VR Unreal Engine ile Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Daydream VR Unreal Engine ile Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "