Okunma

Google Dijital Atölye nedir?


25 Mart 2017 Cumartesi 15:00
Google Dijital Atölye nedir?

Ülkelerin sosyal ve ekonomik gelişiminde dijitalleşmenin rol üstlendiği gerçeğinden yola çıkan Google Türkiye, Türkiye’ye özel içerikle geliştirilen Dijital Atölye isimli eğitim projesini başlatıyor.

Üniversitelilerden çalışma hayatındaki bireylere, işletmelere ve toplumun tüm kesimlerini kapsayarak değer yaratmayı amaçlayan bu proje; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İşkur  elbirliği ile hayata geçirilecek.

Dijital Atölye herkese açık

Dijital Atölye; yaratıcı fikrini işe dönüştürmek, dijital dünyada kariyer fırsatlarını keşfetmek isteyen Türkiye’deki tüm gençlere; işlerini büyütmek isteyen KOBİ’lere açık olacak.

17-03/25/google-2.jpg

Türkiye’nin her yerinden online olarak da erişilebilen eğitimleri tamamlayanlar bilgi ve becerileri belgeleyen Dijital Atölye yeterlilik sertifikalarına sahip olacak.

İlk etapta 9 ilde hayata geçiyor

Proje kapsamında toplam 9 ilde gençler, üniversite öğrencileri, girişimciler ve KOBİ’lere yönelik yüz yüze eğitimler gerçekleştirilecek. Gidilecek illerde İŞKUR’un devam eden eğitimlerine özel modüller eklenerek, program yaygınlaştırılacak.

İlk etapta Kayseri, Samsun, Antalya, Bursa, Gaziantep, Van, Kocaeli, İzmir ve İstanbul’da yapılması planlanan yüz yüze Dijital Atölye eğitimlerine katılamayanlar ise diledikleri yerden ve cihazdan zengin eğitim içeriklerine online olarak erişebiliyor.

Google Dijital Atölye projesinin gerçekleştirilmesine 10 milyon TL’lik bir katkı sağlayacak.

Bülent Hiçsönmez ile Dijital Atölye’yi konuştuk

Proje, istihdam sorunun en önemli sebeplerinden biri nitelikli iş gücü yetersizliğini azaltmaya yönelik adımlar içeriyor. Dijital Atölye eğitimleri İşkur tarafından verilen ve iş bulma döneminde adayların becerilerini geliştirmeyi hedefleyen kursların programlarına dahil edilecek.

Hedeflerinin 1 milyon kişiye ulaşmak olduğunu belirten Google Türkiye Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez; ”Teknolojinin sunduğu araç ve servisleri etkin bir şekilde sunarak, yaşam kalitemizi arttırıp, dünya çapında bilinen işletmeler yaratılabileceğine dair inancımız doğrultusunda Dijital Atölye projesini hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz ” dedi.

:: Girişimci verilen önemin artması hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Google Dijital Atölye nedir?”

 1. sezer kırkaş dedi ki:

  ben dijital atölye sertifikasına sahibim iş bulamak için ne yapmam gerekiyor ?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sertifikanın basılı hali adrese geliyor mu?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  geçebilen varsa nasıl olduğunu yazabilir mi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  wep sitesinin temel unsurlarını geçemedim

 5. SDN Okuru dedi ki:

  gerçekten güzel bir proje düşünülmüş hem bütçe hem de projeye verilen ilgi açısından insan güzel şeyler hayal ediyor , inşallah insanlarımıza faydalı ve uzun soluklu bir proje olur .

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Apple google ı satın al.

" Google Dijital Atölye nedir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Dijital Atölye nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Dijital Atölye nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "