Google, dinozorlar için 3 boyutlu keşif özelliği getirdi


30 Haziran 2020 Salı 20:00
Google, dinozorlar için 3 boyutlu keşif özelliği getirdi

Önde gelen arama motorlarından olan Google, dinozorlar için özel 3 boyutlu keşif özelliğini getirdi. Artık yeni özellik sayesinde artırılmış gerçeklik kullanılarak, kullanıcıların bulundukları ortamda dinozorları keşfedebilmesi sağlanacak.

Artırılmış gerçeklik alanındaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Yapılan çalışmalar, eğitim öğretim faaliyetlerinde de kullanılabiliyor. Bulunan mekanda olmayan nesne ve canlılar, sanki oradaymış gibi gözlemlenebiliyor.

Google, dinozorlar keşfi için adım attı

Teknoloji konusunda öncü adımlar atan firma, artırılmış gerçeklikle birlikte nesli tükenen canlıları kullanıcıların yanı başına getiriyor. Kullanması oldukça basit olan yeni özellik, akıllı telefonlarda kullanılabilecek. Toplamda 10 farklı dinozor modelini kullanıcılara sunan Google, canlıların sesini de unutmadı. Gerçekmiş gibi hareket eden dinozorlar, kendilerine has sesi de çıkarıyor.

Google tarafından duyurulan özelliği kullanmak için, akıllı telefonlardan Google aramada “dinozor” sözcüğünü aratmak yeterli olacak. Aratma sonrasında dinozorlar hakkında gelen kısa bilginin aşağısında “Alanınızda bir dinozor görün” sekmesinde yer alan, “3D olarak göster” butonuna dokunmak yeterli olacak. Dokunduktan sonra dinozorun artırılmış gerçeklikte görüntüsü kullanıcıya gösterilecek.

google dinozorlar

Dileyen kullanıcılar çevresini taratarak da Google dinozorlar 3 boyutlu özelliğini kullanarak canlıları yanı başında inceleme imkanına sahip olabilir. Bunun için kamerayla çevrede analiz yapılması gerekiyor.

Dinozorlar, Jurassic World Alive oyunuyla yapılan ortaklıkla kullanıcılara sunuldu. Dinozorların, olabilecekleri en gerçekçi yapıda hazırlandığı da belirtildi. Yapılan açıklamada geliştiricilerin sadece kaynaklara göre geliştirme yapmadığı, hal ve hareketlere de dokunduğu belirtildi.

Aşağıdan Google tarafından yayınlanan videoyu da izleyebilirsiniz.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Öyle bir başlık atmışsınız ki sanki özellik dinozorlar için çıkmış 😂

" Google, dinozorlar için 3 boyutlu keşif özelliği getirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, dinozorlar için 3 boyutlu keşif özelliği getirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, dinozorlar için 3 boyutlu keşif özelliği getirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  2. 2 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  3. 3 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  4. 4 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  5. 5 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  6. 6 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  7. 7 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  8. 8 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  9. 9 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  10. 10 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!