Okunma

Google Docs artık hatalarınızı düzeltecek!


24 Eylül 2018 Pazartesi 14:25
Google Docs artık hatalarınızı düzeltecek!

Google Docs veya diğer adıyla Google Dökümanlar, bir ofis kullanıcısının kelime işlemci, hesap tablosu programı, sunum hazırlama ( World, Excel, PowerPoint ) gibi ihtiyaçlarını Google Drive içerisinde sunduğu için büyük bir ilgi görüyor.

Kullanıcılar hazırladıkları dökümanlara internetin olduğu her noktadan ulaşabiliyor. Bu sayede rakiplerine karşı büyük bir avantaj sunan Google Docs, artık yazım hataları konusunda da eksiğini kapatarak hatalarınızı düzeltecek.

Google Docs için yazım ve dil bilgisi denetimi müjdesi!

Microsoft Office programları ile benzer şekilde artık yazım ve dil bilgisi denetimi yapabilen Google Docs servisi, kullanıcılar bir kelimeyi hatalı veya eksik yazdığında yaptığı otomatik öneriler ile bunun düzeltilmesini sağlayacak.

Bir hata olduğu düşünülen kelime ekranda mavi renk ile vurgulanıyor. Kelime üzerine sağ tıklandığında düzeltilmiş hali görüntülenebilirken, aynı şekilde bu uyarı kapatılabiliyor. Bu öneriler Araçlar menüsünden de görüntülenebiliyor.

Bu sayede hataları görmek için harcanan zamanı minimuma indirecek olan bu özellik ilk etapta erken erişim programı ile sunulacak. Sonrasında ise genele açıklacak olan yazım denetimi için Google’dan herhangi bir tarih gelmedi.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google Docs artık hatalarınızı düzeltecek!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Microsoft Office 1998 yılından beri bunu yapıyor zaten.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Office 1998 yılından beri bunu yapıyor zaten.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gerçekten büyük kolaylık sağlayan bir uygulama iPhone kullanmama rağmen Apple pages bunun yanına yaklaşamaz özellikle arayüz sadeliği ve işlevselliğine bakarsak. Flash taşıma derdime de son verdi şu anda Nadire’n kullansam da ileride word yerine sürekli olarak bunu tercih edebilirim

 4. Anonim dedi ki:

  Şu google dan nefret ediyorum

 5. Anonim dedi ki:

  Microsoft Word ve Apple Pages’de yıllardır olan özellik yeni mi geliyor? OneDrive üzerinden bulut kullanılarak tarayıcı üzerinden Word, iCloud üzerinden ise bulut kullanarak tarayıcı üzerinden Pages kullanılabiliyor.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Masaüstü kullanılsa tadından yenmez.

" Google Docs artık hatalarınızı düzeltecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Docs artık hatalarınızı düzeltecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Docs artık hatalarınızı düzeltecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "