Okunma

Google Docs’a Akıllı Kelime Doğrulama


22 Mart 2012 Perşembe 10:45
Google Docs’a Akıllı Kelime Doğrulama

Oldukça yaygın olarak kullanılan ve her geçen gün diğer ofis yazılımlarına olan ihtiyacı azaltan Google Docs, gelişmeye devam ediyor.

  

Google’dan yapılan açıklamaya göre artık doküman yazarken yazım hatası yapma riskiniz azalacak. Yenilik şimdilik sadece İngilizce içeriklerde geçerli olsa da yakın zamanda diğer diller için de hizmete sunulacak.

Google Docs’un kelime düzelticisinin ise en büyük marifeti, akıllı olması. Google yazılımcılarından Yew Jim Lim’in yaptığı açıklamaya göre Googlebot’un internette dolaşırken gördüğü yazım kuralları, Google Docs’a aktarılacak. Hatta Google Docs, Skrillex gibi popüler kültüre ait özel isimlere bile bu sayede yabancı kalmayacak.

Google’ın bu yeni teknolojisi, büyük bir hızla Microsoft Office’e yaklaşmaya devam ettiğinin bir göstergesi. Bakalım Google’ın bu ücretsiz hizmeti yakın zamanda diğer ofis yazılımlarını gölgesinde bırakmayı başarabilecek mi?

:: Google Docs, diğer ofis yazılımlarının yerini alabilir mi?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google Docs’a Akıllı Kelime Doğrulama”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    aşağıda

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Köfte bir uygulama.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    bir an önce keşke türkce ye de gelse

" Google Docs’a Akıllı Kelime Doğrulama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Docs’a Akıllı Kelime Doğrulama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Docs’a Akıllı Kelime Doğrulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "