Google’ın Doodle bildirimleri nasıl aktif edilir?


08 Ocak 2017 Pazar 07:00
Google’ın Doodle bildirimleri nasıl aktif edilir?

İnternet ortamının vazgeçilmez bir parçası haline gelen Google, 1998 yılından bu yana tatil günlerini ve yıl dönümlerini kutlamak, ünlü sanatçılar ve bilim insanlarını anmak amacıyla özel günlerde kullanıcıları Doodle adını verdiği özel tasarımları ile karşılıyor.

Google, bugün resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, mobil cihazlar için Doodle bildirimleri özelliğini kullanıcılar ile buluşturduğunu belirtti.

Bu sayede Google, özel bir günde ana sayfasına doodle tasarımı yerleştirdiğinde, sizi uyararak görmenizi sağlayacak. Peki, Doodle bildirimleri nasıl aktif hale getiriliyor?

Doodle bildirimleri nasıl aktif hale getirilir?

Google’ın Doodle bildirimlerini almak için tek yapmanız gereken, mobil cihazınızda yer alan Google uygulamasının Ayarlar bölümüne ulaşarak, Bildirimler menüsü altından Doodle bildirimlerini aktif hale getirmek.

17-01/08/google.png

Doodle bildirimleri seçeneğini Google uygulamanızda göremiyorsanız, endişelenmenize gerek yok.

Güncellemelerden bağımsız bir şekilde sunucular tarafından etkinleştirilen bu özelliğin, Google uygulamasının yüklü olduğu tüm mobil cihazlarda görüntülenmesi biraz zaman alacaktır.

Ayrıca, Google’ın hazırlamış olduğu Doodle tasarımlarını daha önce görmediyseniz, yukarıda yer alan linke tıklayarak örnek bir görsele ulaşabilirsiniz.

:: Google’ın özel günlerde kullandığı Doodle tasarımlarını beğeniyor musunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Google’ın Doodle bildirimleri nasıl aktif edilir?” üzerine 2 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Alalım bakalım

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Aman eksik olsun

  Yorum yazın

  Geri bildirim