Okunma

Google Doodle ile Öğretmenler Günü’nü kutladı!


24 Kasım 2018 Cumartesi 12:30
Google Doodle ile Öğretmenler Günü’nü kutladı!

Bugün 24 Kasım. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin günü. Hayatımıza şekil veren öğretmenlerimizin bu özel günü, Google Doodle ile de kutlandı.

Google Doodle ile Öğretmenler Günü’nü kutluyor!

Google bugün olduğu gibi, özel günlerimizi unutmadı. 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlanan Google Doodle, Öğretmenler Günü teması ile bu özel günü kutluyor. Oldukça güzel bir görsel ile bu önemli günü kutlayan Google, görsele tıklandığında Öğretmenler Günü temalı girilmiş olan içerikleri listeliyor.

Google Doodle Öğretmenler Günü

Hepimiz için kutsal olan bu önemli gün, Google’ın da gözünden kaçmadı. Tıpkı, ülkemize özel diğer günlerde olduğu gibi, Öğretmenler Günü için de jestini yapmayı ihmal etmedi.

Öğretmenler Günü ne zaman kabul edildi?

Dünyanın pek çok ülkesinde 5 Ekim’de kutlanan Öğretmenler Günü, Türkiye’de 24 Kasım tarihinde kutlanmaktadır.
24 Kasım 1928, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul ettiği gündür. Bu sebeple Öğretmenler Günü ülkemizde 24 Kasım’da kutlanır.

Google Doodle Öğretmenler Günü

Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”‘nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”‘ni oy birliği ile kabul edilişinin yıl dönümüdür. Bu sebeple Öğretmenler Günü’nün 5 Ekim’de kutlanması tavsiye edilmiştir. Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Doodle ile Öğretmenler Günü’nü kutladı!”

  1. Anonim dedi ki:

    Bana öğretmen demeyin yüzde 10’u belki gerçekten mesleğini severek yapan insanlar gerisi devlete kapak atayım diyenler.

" Google Doodle ile Öğretmenler Günü’nü kutladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Doodle ile Öğretmenler Günü’nü kutladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Doodle ile Öğretmenler Günü’nü kutladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "