Okunma

Google Drive internet olmadan çalışabilecek


25 Haziran 2019 Salı 11:15
Google Drive internet olmadan çalışabilecek

Bulut depolama hizmeti tüm dosyalara internet bağlantısının olduğu her yerden erişim sağladığı için kullanıcıya büyük bir özgürlük sunuyor. Ancak, internet bağlantısı yavaş olduğunda dosyalara erişmek oldukça zor hale gelebiliyor. İşte burada devreye Google Drive giriyor.

Bu kapsamda internet bağlantısına olan ihtiyacı minimum seviyeye çekmek isteyen Google ilginç bir adım attı. Belgeler, Slaytlar ve E-Tablolar’ın yanı sıra artık PDF dosyalarının da çevrimdışı bir şekilde depolanmasına izin verilecek.

Google Drive, Chrome çevrimdışı depolama özelliğini test ediyor!

Google Apps müşterilerine sunulan beta sürüm kapsamında artık PDF dosyaları da çevrimdışı olarak erişilebilir olacak. Aşağıda gördüğünüz görselde de olduğu gibi: Available offline ‘Çevrimdışı erişilebilir’ ibaresi eklenmiş durumda.

Google G Suit yeni özellik kazanıyor

Yöneticilerin ve az sayıda bireysel hesap müşterilerinin kayıt olarak giriş yapabildiği beta programıyla yeni eklenen çevrimdışı özellikleri deneyimlenebilecek.

İlk olarak, doküman ve dosyalar için çevrimdışı modunu etkinleştirin.Ardından, beyaz listeye alınan Google Grubu ile ilişkilendirilmiş hesapla Chrome’da oturum açın ve Drive Dosya Akışı’na erişin. Google dışı dosyaları çevrimdışı olarak işaretlemek için, bir dosyaya sağ tıklayın ve “Çevrimdışı kullanılabilir yap” seçin.

Bu özellik şu anlık ChromeOS işletim sistemi ve Drive uygulamalarında kullanılamıyor. Drive için “yakında gelecek” ibaresi dikkat çekiyor.

Siz yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google Drive internet olmadan çalışabilecek”

 1. Anonim dedi ki:

  Senin dediğin özellik driveda yıllardır var. Yeni özellik değil bu. Yeni özellik ise drive uygulamasına ihtiyaç duymadan internete ihtiyaç duymadan bilgisayardan chrome ile dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.
  Huawei sonu geldi zaten

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bulut denilen şey, sadece bir başkasının bilgisayarıdır. Bu kadar basit.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çevrimdışı kullanmaya yeriniz varsa buralara dosya göndermeyin. Big brother is watching you😉

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok anlamadım ama ben bu özelliği mobilde yıllardır kullanıyorum

  1. Anonim dedi ki:

   Demek istediği; buluta gönderdiğiniz bazı dosyaları Pc yede kaydedecek, ulaşmak istediğinizde pc den ulaşacaksınız. Yandex bu şekilde çalışıyor.

   1. Anonim dedi ki:

    Senin dediğin özellik driveda yıllardır var. Yeni özellik değil bu. Yeni özellik ise drive uygulamasına ihtiyaç duymadan internete ihtiyaç duymadan bilgisayardan chrome ile dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.
    Huawei sonu geldi zaten

" Google Drive internet olmadan çalışabilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Drive internet olmadan çalışabilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Drive internet olmadan çalışabilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "