Okunma

Google, Drive için Kesenin Ağzını Açtı!


17 Aralık 2015 Perşembe 20:30
Google, Drive için Kesenin Ağzını Açtı!

Apple‘ın iCloud hizmetinden gelen sızıntılar sonrasında oldukça popüler olan bulut sistemlerinin güvenliği ve gizliliği şu sıralar Google‘ın da gündeminde gibi görünüyor. Şirket önümüzdeki sene için kendi bünyesi altındaki Google Drive hizmetinin güvenliğini sağlamak için 1 Milyon dolarlık bütçe ayrılmasına onay verdi.

Google çatısı altında şu an 500’ten fazla güvenlik uzmanı var, fakat şirketin de kabul ettiği üzere güvenlik açıklarını kapatmak bu denli fazla güvenlik uzmanı bile yeterli kalamıyor. Güvenlik zafiyetlerini bildiren kullanıcıları cömert ödüller vererek cezbetmeyi amaçlayan Google‘ın bu denli yüksek bir miktarı güvenlik için ayırıyor olması pek şaşırtıcı değil.

15-12/17/1106_goggle_drive_ios.jpg

Google‘ın konuyla ilgili resmi açıklaması şu şekilde ; “Bizim uygulamakta olduğumuz geliştirme programlar arasında Google‘ın veri güvenliği de var. Bu çabamız Google Drive servisimiz için de geçerli. Bu yüzden önümüzde yıl Drive‘ın güveliği için 1.000.000 $ değerinde kaynak ayırıyoruz. Bundan bağımsız olarak sistemlerimizde açık bulan kişilere 20.000 $ ‘a kadar ulaşan ödüllerimizi de vermeye devam edeceğiz. Amacımız hizmetlerimizi sizin daha iyi düzeylere getirebilmek.”

:: Bulut güvenliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Google, Drive için Kesenin Ağzını Açtı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Drivedan 2 senelik mis gibi 1tb alanımı aldım. Mapste yerel rehber olun kapın 1tbyi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  teknoloji aleminin babasi google'***** ve sundugu imkanlara bir bakin bakalik curuk elma gibi insanlari ***** hizmetlerin cogu ***** olmasa elma yakmisti ***** kadar alirdi.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sen ilk önce google playi güvenli yap

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Google Amcaya güvenim tam. Google candır. Apple heyecan.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Yapmayın

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Google candir.. bizden biridir.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Google'i zamanla daha çok seviyorum. Benim için en önemli şey güvenlik

 8. SDN Okuru dedi ki:

  1M$ parami ya google amca için.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bir milyon dolar çok değil milyonlarca kullanıcısı olan bir sistemin gideri de çok olur tabi

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Basliga bak,konuya bak, rakama bak…
  hangi gezegende yasiyorsun sen? 1milyon dolar adamlarin haftalik yemeklerinin de altinda oldugunu biliyormuydun..

" Google, Drive için Kesenin Ağzını Açtı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Drive için Kesenin Ağzını Açtı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Drive için Kesenin Ağzını Açtı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "