Okunma

Google Drive için kısayol seçeneği geliyor


19 Ağustos 2019 Pazartesi 18:30
Google Drive için kısayol seçeneği geliyor

Google Drive kısayol seçeneği ile yenileniyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcıların hayatı kolaylaşıyor. Çünkü, artık kullanıcılar hesap dışındaki dosyalara erişerek düzenleme hakkına sahip olacak.

Google tarafından resmi blog üzerinden yapılan açıklamada kullanıcıları doğru yönde yönlendiren bağlantılar oluşturarak, kullanıcıların birden fazla sürücü ve klasör arasında kolaylıkla erişim sağlaması amaçlanıyor.

Google Drive kısayol seçeneği ile kolaylaşıyor

Oldukça kullanışlı görünen bu yeni özellik paylaşımlı dosya üzerinde değişiklik yapmak istediğimizde işimize yarayacak. Kopya oluşturarak yapılan değişiklikler Drive’da hem ekstra yer kaplarken hem de bazen dosyalara erişmemizi engelleyebiliyordu. Yapılan değişiklik ile kısayol olarak Drive hesabımıza aktardığımız yerden ödün vermeden dosya üzerinde değişiklik yapabileceğiz. Orjinal dosyaya yönlendirme de eklenebilecek bu özelliğin kullanıcılar için oldukça kaliteli bir deneyim sunması bekleniyor.

google-drive-harika-ozellikler-ile-yenileniyor-1

Bu özellik etkinleştirildikten sonra, Drive kullanıcıları Belgeler, E-Tablolar veya Slaytlar’da ‘Bu dosyaya bir kısayol ekle’ butonunu görebilecekler. Butona tıklayan kullanıcılar kısayolun eklenmesi gereken bölümünü belirterek işlemi tamamlayacaklar. Sürücü kısayolları Google Dokümanlar, Slaytlar ve Tablolar, JPG’ler, PDF’ler, Microsoft Office dosyaları ve Google Drive klasörlerinde oluşturulan dosyalar için geçerli olacak. Daha önce bulunan ‘Sürücüme Ekle’ seçeneği ‘Sürücüye kısayol ekle’ olarak değiştirilecek.

Dosyaları kopyalamadan değiştirmeye olanak tanıyan bu özellik birçok Google Drive kullanıcısını memnun edecek. Net bir tarih açıklanmasa da kısa süre içinde güncellemenin kullanıcılara ulaşması bekleniyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Drive için kısayol seçeneği geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Drive için kısayol seçeneği geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Drive için kısayol seçeneği geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "