Google Drive’a kritik güvenlik güncellemesi geliyor


18 Şubat 2021 Perşembe 14:20
ABONE OL
Google Drive’a kritik güvenlik güncellemesi geliyor

Google, bulut depolama hizmeti Drive’a yeni bir güvenlik özelliği sunuyor. Google Drive, yeni alacağı güncellemeyle kuruluşunuza ait ekip üyeleri ile olan dosya paylaşımını çok daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor.

Drive, yöneticilerin kuruluş verilerini güvende tutmasına yardımcı olurken, aynı zamanda doğru iş arkadaşlarıyla dosya paylaşımlarını kolaylaştırmak için kullanıcıların dosyalarını bağlayıp paylaşabilecekleri belirli kitleleri tanımlamasına olanak sağlayacak.

Özellik, Beta sürecinde iki önemli değişikliğe uğradı

Bu özellik ilk olarak geçen yılın Ağustos ayında beta olarak piyasa sürüldü. O zamandan beri Google, kullanıcı geri bildirimlerine göre iki önemli değişiklik yaptı.

Arama devi, bir kullanıcının önerebileceği maksimumum hedef kitle sayısını üçten beşe çıkarmış ve yöneticilerin, farklı kuruluşlara ait gruplar da dahil olmak üzere herhangi bir grubu hedef kitle olarak eklemesini mümkün kılmıştı.

Yeni sunulan özellik yalnızca güvenliğin iyileştirilmesine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda birden fazla kişiden gelen paylaşım isteklerini yönetme ihtiyacını azaltarak Google Drive kullanıcılarına zaman kazandıracak.

Önceden yöneticiler, kullanıcıların dosyaları kendi alan adlarının tamamına veya Google Drive’da bağlantıya sahip olan herhangi bir kişiye bağlanmasına izin vermeyi seçebiliyordu.

Şimdi hedef kitlelerle birlikte yöneticiler, kuruluşlarındaki kullanıcılar için daha ayrıntılı bağlantı paylaşım seçenekleri tanımlayabilecek ve önerebilecek. Bu değişikliğin, bilgilerin kuruluşlarının dışındaki kullanıcılarla paylaşılmasını zorlaştırarak Drive kullanan işletmelerde güvenlik zaafiyetinin iyileştirilmesine yardımcı olacağı düşünülüyor.

Bu özelliği etkinleştirmek için yöneticilerin, Yönetici konsoluna giderek, Yönetmen‘e gidip Hedef kitleler’i tıklayarak Drive‘ın hedef kitle ayarlarını bulması gerekiyor. Burada, grup veya OU düzeyinde hedef kitleler atanabiliyor.

Son olarak Google Drive’a yeni gelen bu özelliğin, sadece ücretli Google Workspace kullanıcılarına sunulduğunu belirtelim.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
abdullah sezgin
abdullah sezgin
12 gün önce

google çalışanları milyonlar kazanmakla meşgul mahkemenin kapattığı instagram sertan güçlü sayfalarında kumar araba reklamlar ı sırasında kızlar görünüp kendilerini pazarladılar şikayet edince kapattılar şimdi aynı sayfalarda rezil tiktoklar yapıyorlar

abdullah sezgin
abdullah sezgin
12 gün önce

teşekkürler size yazınca tiktoklar kapatıldı ama ısrarla sertan resim ve şarkısına hala sertan güçlü hırsızının adını yazıyorlar sertan güçlü senbenim olmayan şarkısının hırsızı görsellerdede şarkınıniçinde geçen resımlere de sertan güçlü yazıyorlar mahkemede sayfalar kapatıldı ama açıpgoogle kullanıyor

" Google Drive’a kritik güvenlik güncellemesi geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Drive’a kritik güvenlik güncellemesi geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Drive’a kritik güvenlik güncellemesi geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği