Okunma

Google Drive’a OpenOffice Desteği!


17 Aralık 2014 Çarşamba 08:50
Google Drive’a OpenOffice Desteği!

Google‘ın popüler bulut depolama çözümü Google Drive‘ın web sürümü bir dizi yeni özellikle güncellendi. Kullancıların istedikleri formatta dosyaları saklayabilmesine olanak sağlayan servis, artık açık kaynak kodlu ofis yazılımı Open Office dosyalarına da destek veriyor.

OpenOffice’e tam destek

OpenOffice‘in .odt uzantılı döküman dosyalarına, .ods uzantılı çalışma tablolarına ve .odp uzantılı sunum dosyalarına destek vermeye başlayan Google Drive, bu türden dosyaları uygun Google uygulamalarında açma şansı sunuyor.

14-12/16/odf-import.gif

Web üzerinde düzenleme

Kullanıcılar farklı uzantılardaki OpenOffice dosyalarını Google Drive web arayüzü üzerinde içe aktararak, Google Docs, Google Sheets ve Google Slides uygulamaları üzerinde açabiliyor.Google Drive’a aktarılan dosyalar üzerinde düzenleme yapma olanağı da bulunuyor. 

:: Google Drive ya da benzeri bir bulut servisi kullanıyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Drive’a OpenOffice Desteği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Drive’a OpenOffice Desteği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Drive’a OpenOffice Desteği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "