Okunma

Google Duplex için hayal kırıklığına uğratacak iddia!


26 Mayıs 2019 Pazar 17:00
Google Duplex için hayal kırıklığına uğratacak iddia!

Google Asistan üzerinde önemli işlevlerin kullanılabilmesini sağlayan Google Duplex teknolojisi, ilerleyen zamanlarda hayatımızın pek çok alanını da etkin bir şekilde yönetebilir. Hala gelişimine uzun bir süre bulunan teknoloji hakkında, pek çok kişiyi hayal kırıklığına uğratacak ilginç bir iddia ortaya çıktı!

Google Duplex hakkında hayal kırıklığına uğratacak iddia!

Restoran rezervasyonlarından araç kiralamaya, sinema bileti alımından kuaför rezervasyonuna kadar pek çok alanda kullanılmaya hazırlanan Google Duplex, günlük hayatımızda oldukça önemli bir konuma gelebilir. Google tarafından yapılan yayınlar Google Asistan‘ın bu yetenekler için hazır olduğunu söylese de, görünüşe göre Asistan o kadar da hazırlıklı değil.

New York Times tarafından yapılan araştırmalara göre Google Asistan ile yaptırılan aramalarda rezervasyon alan restoran çalışanları, çoğu zaman görüşmeyi gerçek kişilerle yapıyordu!

Söz konusu araştırmaya göre Google Duplex aracılığıyla yapılan rezervasyonlarda, görüşmeyi yapanların yüzde 25‘i yapay zeka değil gerçek birer insan. Bu durum genel anlamda Google Asistan’ın hala yeteri kadar hazır olmadığını işaret ediyor. Yüzde 25’lik kısmın nasıl seçildiği, belirli kriterlerin olup olmadığı gibi bilgiler ise şu an için yanıtsız.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Duplex için hayal kırıklığına uğratacak iddia!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Gürkan

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    rezervasyon için gerçek kişileri kullanıp yapay zeka yaptı diye kandırmışlar mı insanları ohaa

" Google Duplex için hayal kırıklığına uğratacak iddia! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Duplex için hayal kırıklığına uğratacak iddia! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Duplex için hayal kırıklığına uğratacak iddia! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "