Okunma

Google Earth’ten Hazine Bulundu


12 Şubat 2009 Perşembe 16:43
Google Earth’ten Hazine Bulundu

Google Earth‘te sıradan bir gezinti yapan Nathan Smith adlı müzisyenin şans eseri fark ettiği sıra dışı alan yepyeni bir vakanın ortaya çıkmasına neden oldu. Smith daha detaylı bakınca, Teksas’ın Aransas geçidinde (Aransas Pass) gördüğü çizgilerin batık bir gemiye ait olduğuna inandı.


Temsili define bulguları

Derinlemesine bir araştırma yapınca gördüğü batık geminin 1822‘den kalma bir İspanyol barçasına ait olduğuna inandı. Eğer doğruysa bu 3 milyar dolar değerinde bir hazinenin gemide gömülü olduğu anlamına geliyor.


Google Earth Teksas Aransas Geçidi’ne göz atın

Eğer doğruysa batık gemilerle ilgili kanunlar Amerika’da gayet açık. Eğer bir batık suyolunda veya kanalda bulunursa, güvertedeki her şey batığı ilk bulana ait. Ancak burada durum biraz karışık.

Zira şu an batık karada görünüyor. Smith ise altından kanal veya suyolu geçtiğini iddia ediyor. Arazinin sahibi olan O’Connor ailesi toprağın altında bir kanal veya suyolu yoksa ve hazine varsa sahibi olacak. Ama suyolu varsa o zaman Nathan Smith karlı çıkacak.

Aslında durum çok daha karmaşık. Şöyle ki, O’Connor’ların avukatı şu sav ile çok haklı görünüyor: “Düşünün, birisi gelmiş ve ‘Google haritalarında gördüğüm bir şeyden ötürü arazinizi delik deşik etmek istiyorum’ diyor. Siz olsanız kabul eder miydiniz?”.

Bu arada dilerseniz buradan Google haritalarında Teksas Aransas Geçidi’ne göz atabilirsiniz.

:: Peki, ya siz kabul eder miydiniz? Paylaşın.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Earth’ten Hazine Bulundu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bende Cudi’ deki Nuh’ un gemisini Google Eart’ ten buldum. Uydu görüntülerini gönderebilirim. Mailimden irtibat kurabilirsiniz.

    Ersoy ÖNGÜN

" Google Earth’ten Hazine Bulundu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Earth’ten Hazine Bulundu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Earth’ten Hazine Bulundu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "