Okunma

Google eski CEO’su, Elon Musk’ı eleştirdi!


26 Mayıs 2018 Cumartesi 15:00
Google eski CEO’su, Elon Musk’ı eleştirdi!

Teknoloji dünyasını bir süredir ikiye bölen bir konu olan yapay zeka hakkında yeni bir açıklama Google‘ın eski CEO’su Eric Schmidt tarafından geldi. Schmidt, yapay zekaya açıkça karşı olduğunu belirten Elon Musk‘ı eleştirdi!

Yapay zekanın insanlık için açıkça bir tehdit olduğunu belirten Elon Musk‘a karşı tepkiler bitmiyor. Şimdi de Google eski CEO’su ve halen Google’ın çatı şirketi Alphabet‘in yönetim kurulu üyesi olan Eric Schmidt, Musk‘ın kesinlikle yanıldığını ve yapay zekayı tam olarak anlayamadığını söyledi. Schmidt, geçtiğimiz Cuma günü Paris‘te düzenlenen VivaTech konferansında sırasında söylediği bu sözlerle, yapay zekanın yararlarının ezici bir biçimde zararlarından daha fazla olduğuna inanıyor.

elon musk

Elon Musk yapay zeka hakkında yanılıyor mu?

Schmidt konferanstaki sunumunda “Elon Musk tamamen yanılıyor. Yapay zekanın hastalıkların tanımlanması ve tedavi edilmesine, araçların daha güvenli bir şekilde sürmesine yardımcı olacağını düşünüyorum. Toplumlarımızı güvende tutmaya yardımcı olmak için pozitif şeylerin kilidini açacağına inanıyorum.” dedi.

Yapay zekanın 3. Dünya Savaşı‘na sebep olacağını söyleyen Musk, yaşayan bir diktatörden bile daha zararlı olduğunu söylemişti. Diktatörlerin ömrünün sınırlı olduğunu ancak kötülük yapmaya başlayan bir yapay zekanın asla ölmeyeceğini söyleyen başarılı girişimci, bu teknolojiyi frenlemek için sert düzenlemeler yapılması gerektiğini savunuyor. Hatta geçen yıl yaptığı bir Twitter paylaşımında, yapay zekanın Kuzey Kore’den bile daha tehlikeli olduğunu söylemişti.
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google eski CEO’su, Elon Musk’ı eleştirdi!”

  1. efkan dedi ki:

    Bilinç kazanırlarsa yapay zekanın ismini hakedeceği gün gelmiş demektir. İşin doğrusu insanoğluna ümidimi kestim yapay zekadan daha ümitliyim.

" Google eski CEO’su, Elon Musk’ı eleştirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google eski CEO’su, Elon Musk’ı eleştirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google eski CEO’su, Elon Musk’ı eleştirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "