Okunma

Google, Facebook Verilerine Göz Dikti


24 Şubat 2011 Perşembe 09:00
Google, Facebook Verilerine Göz Dikti

Androidin 2.3 sürümüne gelen yeni güncelleme Nexus S sahiplerinin canını sıktı. Android 2.3.3 güncellemesini yapan kullanıcılar, kişiler listesinden Facebook arkadaşlarının silindiğini gördüler.

Google ise bunun güncellemeyle gelen bir durum olduğunu kabul etti. Önceki sürümlerde, Android’deki Facebook uygulaması arkadaş listesini Nexus S‘teki kişiler listesine ekliyordu.

Bilmeniz gereken 10 Facebook ayarını buradan öğrenin

Güncelleme ile bu durum ortadan kaldırılmış oldu. Google yetkilileri, tüm uygulamaların Android’in kişiler arayüzünü kullanmak zorunda olduğunu, daha önce Facebook için bir ayrıcalık yaptıklarını fakat şimdi bunu kaldırmaya karar verdiklerini belirtti.

Yeni güncelleme ile Facebook ile senkronizasyon farklı bir hal aldı

Google’ın Hedefi

Google’ın bu hamlesinin ardında ise çok ilginç bir sebep yatıyor. Google bu şekilde, kullanıcıların Facebook arkadaş listelerine dair verileri kendi üzerinden taşıyıp, kendisine de açık hale getirmiş olacak.

Bu durum Google için iyi olsa da kullanıcıların güvenliği ve gizliliği açısından kafalarda soru işaretleri yaratıyor.

Öte yandan, Android kullanıcılarının endişelenmesi için henüz ortada bir durum yok çünkü güncelleme sadece Nexus S modelini ve yakın gelecekte piyasaya sürülecek üst seviye modelleri etkiliyor.

:: Google’ın bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google, Facebook Verilerine Göz Dikti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Facebook Verilerine Göz Dikti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Facebook Verilerine Göz Dikti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "