Google Firebase Nedir?


20 Mayıs 2016 Cuma 11:30
Google Firebase Nedir?

Artık mobil geliştiricilerin de bir Google Analytics‘i var! Android, iOS ve web uygulamaları geliştirenler için çeşitli servisler sunan Firebase, bundan böyle çok daha güçlü özelliklere sahip. Google bu yılki geliştiriciler konferansında, 2014 yılında satın aldığı Firebase için yeni ve gelişmiş özellikleri duyurdu. Sunulan tüm özelliklerin detayını bu TechInside makalesinde okuyabilirsiniz.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre Firebase artık geliştiriciler için basit bir servis değil, diğer bulut hizmetleriyle entegre çalışan daha kapsamlı bir platform haline geldi. Bu platforma firebase.google.com adresinden erişiliyor ve buradan mobil uygulamalara ilişkin pek çok özellik kontrol edilebiliyor. 

16-05/20/firebase-arayuz.png

Google Analytics’i bugünlere taşıyan ekip tarafından geliştirilen yeni mobil analitik hizmetleri kapsamında, Firebase üzerinden mobil uygulamaların nasıl bir kitle tarafından indirildiği, AdMob ile oluşturulan reklamların nasıl performans gösterdiği ve diğer istatistikler, Materyal Tasarım konseptindeki arayüz üzerinde görüntülenebiliyor.

Analitik ve raporlamanın ötesinde, mobil geliştiriciler kendi uygulamalarına kitleye özgü ekstralar da ekleyebiliyor. Örneğin bir oyun geliştirici, sadece beşinci seviyeye ulaşan kullanıcılara özel bir ekstra hak verebiliyor.

Özellikle mobil geliştiriciler ve mobil odaklı startup‘lar için önem taşıyan Firebase ilgili daha fazla bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

:: Google Firebase hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarTechinside

TechInside, SDN Medya’ya bağlı olarak faaliyet gösteren bir kurumsal teknoloji haber ve analiz yayınıdır. Hedef kitlesi ise bilgi ve iletişim teknolojileri alanında işletmelerin BT yöneticileri, çalışanları ve teknolojik açıdan stratejik karar alan yöneticilerdir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Firebase Nedir?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Denemek lazım

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Microsoft Azure daha iyi.

" Google Firebase Nedir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Firebase Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Firebase Nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Kırılmayan telefon LG K61 kutusundan çıkıyor Kırılmayan telefon LG K61 kutusundan çıkıyor
 2. 2 İş modeli kanvası nedir? Nasıl oluşturulur? İş modeli kanvası nedir? Nasıl oluşturulur?
 3. 3 iPhone'da en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını sıraladık! iPhone'da en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını sıraladık!
 4. 4 Helal olsun: yapmışlar! Huawei Ekosistemi! Helal olsun: yapmışlar! Huawei Ekosistemi!
 5. 5 Samsung Galaxy Note 20 Ultra kutusundan çıkıyor! Samsung Galaxy Note 20 Ultra kutusundan çıkıyor!
 6. 6 Galaxy Note 20 Ultra elimizde! ilk izlenimlerimiz Galaxy Note 20 Ultra elimizde! ilk izlenimlerimiz
 7. 7 Samsung Galaxy Watch 3 kutusundan çıkıyor! Samsung Galaxy Watch 3 kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Galaxy Note 20 serisi tanıtıldı! Canlı Yayın Galaxy Note 20 serisi tanıtıldı! Canlı Yayın
 9. 9 Isınan bilgisayar nasıl soğutulur? (Video) Isınan bilgisayar nasıl soğutulur? (Video)
 10. 10 Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S