Okunma

Google, Firefox 5’e Sırt Çevirdi


23 Temmuz 2011 Cumartesi 06:30
Google, Firefox 5’e Sırt Çevirdi

Firefox kullanıcıların bir kısmının beğenerek kullandığı Google Toolbar artık yok. Google tarafından yapılan açıklamada Firefox 5’ten itibaren bu araç çubuğunun kullanılmayacağı belirtildi.

Artık tarayıcıların yeteneklerinin geçmişe göre çok arttığını belirten Google yetkilileri bu sebeple Google Toolbar‘a olan ihtiyacın ortadan kalktığını açıkladı.

Google Toolbar, Firefox 5 ve sonrasında yer almayacak

Önceki Sürümlerde Devam

Yapılan açıklamada bu durumdan Firefox 5 ve sonraki sürümlerin etkileneceği, daha önceki sürümlerdeki Google araç çubuklarının kullanılmaya devam edileceği de belirtildi.

Google’ın bu kararının altında kendi tarayıcısı Chrome’un popülerliğini artırmak istemesinin de payı olduğu iddia ediliyor.

:: Firefox mu, Chrome mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

30 yorum - “Google, Firefox 5’e Sırt Çevirdi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bilgisayara her format attığımda sık kullanılanları unuttuğum için bir çok takip ettiğim veya gerekli olduğunda kullanaacğım kaynaklarım kayboluyordu. Google toolbar bu yönden aşırı iyi oluyor. Google toolbar ı bir hesap açarak kullandığın zaman faydası bambaşka. Lütfen o diğer programlarla beraber sürekli yüklenen dandik toolbarlar ile karşılaştırmayın. Kullanmasını bilirsen aşırı derecede yararlı bir program.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  gerek yok 3.parti toolar var daha pratik hemde

 3. SDN Okuru dedi ki:

  toolbar boş chrome ve ff sade haliyle daha da güzel

 4. SDN Okuru dedi ki:

  google Firefox yedigi gibi facebook’ uda yiyecek izleyin ve görün.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Firefox’ın o kadar eklentisi varken, bir toolbar’ın eksikliği mi popülerliğinden kaybettirecek. Öff

 6. SDN Okuru dedi ki:

  chrome’nin uşaklar
  severler toolbarı
  biz size sormaya geldik
  mozilla ile bir devrim yapmaya geldik.

  OOooOOOOoooo

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hayatımda Google bar kurmadım işim olmazda spyware den farksız.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  gerek yok bu tolbaraaa hatta hiçbir tolbara gerek yok bence 😀

 9. yildiz61 dedi ki:

  Toolbari zaten kullanmiyorumdum.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  google toolbar kadar yararlı bir toolbar tanımam sırf bu yüzden firefoxu birakabilirim,denemeyen denesin çok yararlıdır,candır…

 11. ozkanbey dedi ki:

  Olmaması daha iyi bide ask toolbar da kurulmasa ne güzel olacak.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  ahah tın yani. toolbarlar clientlerine virüs sızabilen gereksiz güvensiz sacma şeyler. internetimi izinsiz kullanabilecek bi azılımı isteyerek barındırmam sacma olurdu 😛

 13. timuruntorunu dedi ki:
 14. serkay1578 dedi ki:
 15. SDN Okuru dedi ki:

  Bende bundan korkuyordum google toolbar yoksa benim için firefox ölmüştür.. Chrome kullanırım daha iyi

 16. SDN Okuru dedi ki:

  ya google ye kendim hakkında her dakika bilgi vermeye sanki meraklıydım. zaten böyle bir toolbarın varlığından bile haberdar değildim ki.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  google kendi açık kaynak yapısını oluşturuyor bence. gelecekte google code hariç diğer açık kaynaklarla arasına görünmez bir perde çekebilir. bir toolbar neden kaldırılsın ki çoğu kişi yararlanırken. zaten ff kullanan milleti chrome’a çekmek için. internetteki insanların

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Toolbar sevmem. Çoğu reklam içerikli, ekranı küçültmekten başka bi işe yaramz. Çıktığından beri firefox kullanıyorum., memnunum.

 19. OnLT dedi ki:

  Ben sadece google toolbar kullanıyorum. İşimi kolaylaştırıyor. Mesela Google toolbardan sdn araması yapabiliyorum, Google araması yapabiliyorum, seslisözlük.com araması yapabiliyorum. Mail gelince uyarıyordu. Google favorilerim vardı bookmark gibi bir şey. Sayfadaki herhangi bir yabancı kelimeyi sağ tıklayarak çevirebiliyordun.

 20. Ghost34 dedi ki:

  yine meşhur soru soruldu kavga çıkıcak diye korktum ama chrome candır.

 21. REDFOKS dedi ki:

  toolbarlardan nefret ederim hiç birini kullanmam pc kurulmasınada müsade etmem

 22. OnLT dedi ki:

  Chrome’a da yüklenmiyor toolbar pof.

 23. acer dedi ki:

  Marifet toolbar’da değil zaten 😉

 24. virtual worms dedi ki:

  nötrüm

 25. speedy dedi ki:

  ”Google’ın bu kararının altında kendi tarayıcısı Chrome’un popülerliğini artırmak istemesinin de payı olduğu iddia ediliyor” bence bu çok saçma bir söylem eğer google bunu isteseydi google.com’u yada popüler servislerini sadece chrome ile açılan birer site haline getiremezmiydi sonuçta babasının malı değilmi Dandirikten bir toolbar chrome popülerliğini falan arttıramaz. Ayrıca chrome’un popüler olmak için böyle küçük düşüncelere hile hurdaya ihtiyacı da yok.

 26. __kadıköyRAP__ dedi ki:

  Kullanmıyordum

 27. Neptunmavisi dedi ki:

  Google Chrome süper bir tarayıcı çok hızlı ve sağlam eklenti desteğide çok iyi.

 28. desperado64 dedi ki:

  çokta tın

  kullanmıyorum ve mutluyum

 29. OnLT dedi ki:

  sırf bu yüzden ff5 kurmadım. Bunun arkasında başka birşey var zira çok saçma bir bahane. Google arama, gmail google favorileri ve translate i sürekli kullanırdım araç çubuğunda

" Google, Firefox 5’e Sırt Çevirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Firefox 5’e Sırt Çevirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Firefox 5’e Sırt Çevirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "