Okunma

Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir


09 Kasım 2019 Cumartesi 20:00
Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir

Yakın zamanda Pixel 4 ve Pixel 4 XL ürünlerini tanıtan Amerikalı teknoloji devi Google, Pixel ailesi ile beğenileri topladı. Genellikle kamera performansı ile ortaya çıkan Pixel cihazlar yeni seriyle birlikte de iddiasını devam ettiriyor. Yakın zamanda yaptığı satışlar sonucu Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir.

Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir

 

Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerinin tanıtılması üzerinden kısa bir zaman geçti. Genel olarak iyi bir izlenim bırakan Pixel 4 ailesi hala bazı soru işaretleri barındırıyor. 1000 dolar fiyat etiketine sahip diğer amiral gemisi cihazlara kıyasla biraz daha uygun fiyata satılan Pixel cihazların parasını hak edip etmediği konusunda bazı tartışmalar mevcut. Genellikle 3 ile 4 ay içerisinde Pixel cihazlarında indirime giden Google’ın yakın zamanda yeni Pixel 4 serisi içinde indirim yapması bekleniyor. Pixel 3a ve 3a XL ile iyi bir satış başarısı yakaladıklarını söyleyen Google yetkilisi kullanıcılar için ekonomik bir akıllı telefon stratejisinin olumlu sonuçlar verdiğini kabul etti.

Geçmişe baktığımız zaman Pixel 2 ve Pixel 3 ailesi tanıtıldıktan sonra 3 ile 4 ay içerisinde indirime girmişti. Bu tutum kullanıcıları ikiye bölmüş durumda. Bir taraf için bu indirim bir anlam ifade etmese de diğer taraf ürün çıkar çıkmaz almak yerine indirimi bekliyor. Piyasaya çıktıktan sonra 3 ile 4 ay içerisinde indirime girecek bir ürün için para vermeyeceklerini söyleyen bazı kullanıcılar Google’ın lansman satışlarını etkiliyor. Ekonomik fiyata sahip telefon satışlarından yüzü gülen Google ise bu durumun farkında. İlerleyen zamanlarda ürünlerini tanıttıktan sonra 3 ile 4 ay içerisinde indirim yapmak yerine baştan daha ucuz bir fiyat politikasını tercih etmek Amerikalı teknoloji devinin planları arasında. Google Pixel 4 ve 4 XL modelleri sırasıyla 799 ve 899 dolar fiyat etiketine sahip durumda.

Sizce Pixel cihazlar fiyatını hak ediyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Evde emektar nexus 4 cihazım var arada yedek telefon olarak kullanıyoruz. Geçen sırf meraktan pubg kurduk maşallah çatır çatır çalıştırıyor. Kaç yıllık cihaz ama hala son derece hızlı çalışan bir telefon. Eğer yeni pixel lerde nexuslar gibi kaliteş yapılmışsa kesinlikle değer.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kesinlikle haketmiyor

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Kesinlikle hak ediyor kullan sonra yorumla ezbere konuşma bence iPhone o fiyatları hak ediyorsa Google hayli hayli hak ediyor he ezbere konuşmuyorum şuan pixel 4 xl den yaziyorum

 3. Anonim dedi ki:

  Gm ile andorid anlaşması olduğu için pixel türkiye pazarına giremiyor diye haberler vardır aslında gelse ülkeye alırım ve böyle düşünenlerin az olduğunu sanmıyorum

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türkiye ye gelmeyen telefonun neden haberini yapıyorsun editör yurtdışından getirtsek 1800 tl bi de harç parası verecez enayimiyiz biz
  Evet enayiyiz bizden daha iyi enayi olmaz heralde

 5. Anonim dedi ki:

  Berbat tasarım bu cihaza 1000 dolar verilmez asla

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bi zahmet. Kimse plastik bir telefona 1000$ bayılmaz

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türkiye pazarına girsin saf android iyi destek herzaman iyidir.

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gitsin Xiaomi ile anlaşsın aptallık etmesin stok androidi her yere yayar piyasadan iphoneları siler düşünsene 600 dolara pixel aldığını

" Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "