Okunma

Google, Fly Labs Firmasını Satın Aldı!


07 Kasım 2015 Cumartesi 09:00
Google, Fly Labs Firmasını Satın Aldı!

Fly Labs, şu anda piyasada iOS için 4 adet hızlı video düzenleme uygulamasına sahip. Bunlardan Clips, basit bir video düzenleme aracı, Fly yeni videolar yaratma, Crop yatay çekim alma, Tempo ise video hızlandırma ve yavaş çekim düzenlemeleri yapmamıza yarayan bir uygulama.

Google, bu satın almayla firmanın çalışanlarını Google Photos için görevlendiriyor. “Fly Labs için ürettiğimiz şeyler buradakiyle mükemmel şekilde eşleşiyor. Teknolojimizi Google Photos’a taşımak için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde kendi sitesinde açıklama yapan Fly Labs, bünyelerinde bunulan uygulamalara 3 ay daha destek verecek. Bu süre içerisinde uygulama içi satın alımlar ise Google tarafından tamamen ücretsizleştirilmiş durumda.

15-11/07/fly-labs-uygulamalari.jpg

Fly Labs ve Google ortak çalışması

Fly Labs açıklamalarına göre uygulamaları geçtiğimiz 18 ay içerisinde 3 milyon indirilme rakamına ulaşabilmiş. New York merkezli Tim Novikoff tarafından kurulan firma, kendini mobil video deneyimini geliştirmeye adamış. Google Photos ile hala tam olarak nasıl çalışacakları bilinmiyor. Çünkü Google Photos henüz düzenleme desteği vermiyor. Ancak Photos otomatik olarak video yaratabiliyor, algoritma kullanarak video ve fotoğrafları birbirine bağlayabiliyor. Google’ın burada otomatik videolara yeni ayarlar getirmesi Fly Labs firmasıyla olabilir.

Olayların ilginç tarafı ise Fly Labs’ın daha önceki açıklamarı. Geçen sene Novikoff, iDigitalTimes’a yaptığı açıklamada, Fly’ın hiçbir zaman Android işletim sistemine gelmeyeceğini düşündüğünü söylemiş ve iPhone kullanıcılarının güzel tasarıma daha çok önem verdiğini belirtip, Google bölgesine hiçbir zaman yaklaşmayacaklarını dile getirmişti.

:: Google’ın Fly Labs firmasını satın alması ve Google Photos üzerinde çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google, Fly Labs Firmasını Satın Aldı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Vay be tam 2 yıl çalıştım flylabsta

" Google, Fly Labs Firmasını Satın Aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Fly Labs Firmasını Satın Aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Fly Labs Firmasını Satın Aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "