Okunma

Google Photos ile arama yaparken kaybolmaya son


23 Ağustos 2019 Cuma 07:00
Google Photos ile arama yaparken kaybolmaya son

Google Fotoğraflar uygulamasının ürün geliştirme projelerindeki bir numaralı ismi David Lieb, kullanıcıların taleplerini yerine getirmeye devam ediyor. Temmuz ayında Twitter üzerinden kullanıcılar ile mesajlaşan Lieb, daha çok insanı Google’a çekmeyi başardı ve uygulamayı tercih edenlerin sayısı 1 milyarı geçti.

Google Fotoğraflar artık görüntüden kelime buluyor

Google’ın lensi, herhangi bir görüntüdeki metni algılayabilen güçlü bir optik karakter tanıma filtresine sahip. Uzun süredir testte olan bu lens, devreye girdi. Kullanıcılar, “görüntülerde metin arama” yeteneği sayesinde bundan böyle arama yaparken vakit kaybetmeyecek.

Google Fotoğraflar

Mobil cihazlarında oldukça fazla sayıda fotoğraf veya resim barındıran kişiler de istedikleri fotoğrafları daha çabuk bulabilecekler. Bir taşla iki kuş vuran Google Fotoğraflar, nesneleri, olayları, insanları ve evcil hayvanları (yüzleri etiketlendiğinde) zaten tanıyabiliyor.

Konum sorgulamaları için de resimlerdeki GPS verilerini kullanan yazılım, görüntülerde görünen metni arayabilecek. Bu özellik, kelimeleri aramanıza ve ilgili sözcüklerin görüntülerde fiziksel olarak göründüğü yerde, ne kadar küçük olursa olsun veya nasıl bir açıda olursa olsun, onları bulmanıza yarar.

Google Photos

Kısacası, görüntülerde yer alan bir yazıdan istediğiniz görsele erişebileceksiniz. Google Fotoğraflar; belgeler, Wi-Fi şifreleri ve fotoğraf çekerek kaydettiğiniz her şey için ideal. Zira bir ekran görüntüsündeki yazıyı kopyalayıp kullanabiliyorsunuz.

Kendisini sevenlere bir sürpriz yapan Google, bu sistemi duyurmadı fakat kullanıcılar bunu tespit etti. iOS ve Android platformlarında çalışan mekanizma, ağ istemcisinde de çalışıyor. Bir metni kolayca kopyalayıp yapıştırmak için “Lens” düğmesini kullanmalısınız.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Photos ile arama yaparken kaybolmaya son”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bir süredir vardı za

" Google Photos ile arama yaparken kaybolmaya son konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Photos ile arama yaparken kaybolmaya son ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Photos ile arama yaparken kaybolmaya son ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "